مراد شیخی: بررسی دلایل تن فروشی زنان ایرانی در داخل و خارج کشور (قسمت دوم)

41413_1272566502_6949_n.jpg - 6.52 Kb

در  قسمت دوم بهتر دیدم که عکس العمل خوانندگان نسبت به مقالهقسمت یک «بررسی دلایل تن فروشی زنان ایرانی در داخل و خارج» این بحث را را به چاپ برسانم. ضمناً خود نیز در جواب دادن و یا همسوئی نمودن در بحث های شرکت کنندگان حضور دارم. اصلاحات املاي هم روی بعضی از دیدگاه ها صورت گرفته است.

41413_1272566502_6949_n.jpg - 6.52 Kb

نظرات بسیار مهم و کارشناسانه اي  بیان شده است. فکر میکنم که امر سیاسی تمام آزادیخواهان ایرانی پرداختن به این بحث ها، افشاگری، و برسی دلایل زیر بنائی از چهره  زنان تن فروش، و کسانی که خارج از ایران، و در کشورهای غربی به زندگی در ابتذال روی آورده اند، است. باید مرتباً به این موضوعات مهم توجه شود. نمونه همین رفتار های غیر  مسئولانه و  منظور های شخصی پناهنده های فاسد در خارجه باعث آن میشود که خطر چندانی حکومت فاشیست و مستبد جمهوری اسلامی را تهدید نکند. و کسانی در این امر مهم می توانند بی تفاوت باشند که امر خروجشان از ایران، ظلم و جنایات جمهوری اسلامی نبود، و بلکه برای تجارت، و یا مقاصد مادی دیگر تصمیم به خروج گرفتند. و این تعداد از ایرانی ها بدون مسئولیت پذیری به هر جنایتی در ایران، و اتفاقات بیرون از کشور، سالیانه چندین مرتبه به ایران رفت و آمد دارند. و اینها  در هیچیک از تظاهرات و اعتراضات بر علیه جنایات و دیکتاتوری حکومت اسلامی شرکت نمی کنند، و همچنین از فعالین شناخته شده سیاسی نیز فاصله می گیرند.

 

“زنده یاد ” غلامحسن ساعدی یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان معاصر ایرانی: پناهنده سیاسی قلابی جانوری همه چیز خوار است. “

Read more

به شخصه در قسمت های بعدی به تجربیات شخصی ام خواهم پرداخت. در واقع تصمیم دارم که بخشی از خاطرات خوش و ناخوش از سال 2000 دوران پناهندگی در کشور ترکیه، که در آنجا مسئولیت های سیاسی، و پناهندگی داشتم را بنویسم. از اشتباهات شخصی، سیاسی، کارهای جمعی، سوء استفاده دیگران از شرایط پناهندگی… ایرانیانی که  برای رسیدن به اهدافشان تبدیل به شخصیت های دروغینی میشوند. و ضمناً در همین راستا، به معرفی بعضی از چهره هاي که  با کمک من توانستند قبولی پناهندگی بگیرند، و اما بعداً در کشور های دیگر تبدیل به لمپنیسم های سیاسی شدند، خواهم پرداخت. لمنیسم های سیاسی که هم اکنون تمام نوشته ها، و رفتار های به اصطلاح سیاسی شان به نفع حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی است. و همانطور که رفتار زنان تن فروش ایرانی در خارج کشور به سود حاکمین جمهوری اسلامیه. پرداختن به این مسائل نه تنها یک امر شخصی مربوط به خودم نیست، و بلکه بخوبی می تواند بیانگر طرز فکر، و رفتار ما ایرانیان نسبت به همدیگر باشد.

 

نظرات خوانندگان مقاله قسمت یک و جواب های من:


ن ـ ی: ممنون از طرح چنین مبحثی.

اما من یک نکته رو متوجه نشدم. این که چرا پناهندگان عمومن به چنین وضعیتی کشیده می شن؟ احتمالن درصد زیادی از این قشر، (پناهندگان ایرانی) مشمول این آمار می شدن که اینجا ذکر شده و سوال من اینه که به نظر شما چرا؟

و این آمار، حتا پناهندگان سیاسی رو هم شامل می شه یا نه؟

 

مراد شیخی: ن ـ ی جان، متاسفانه اکثریت اینها یک زمان و تاریخی ادعای سیاسی بودن داشتند. و هم اکنون نیز با ادعای سیاسی در کشورهای آزاد و برابر غربی به “کار تن فروشی جنسی” رسیدند! و اگر از اینها بپرسید که چرا این شکل از زندگی را انتخاب کردید؟ زندگی که فقط به برآورده کردن نیاز های شخصی تان ختم می شود ون ه هیچ چیز دیگر! و نه هیچگونه احساس مسئولیت انسانی نسبت به کشوری که از ان گریخته اید! و شماي که از کشور زن ستیز و مرد سالار آمده اید چرا از این فرصت بدست آمده، بهترین استفاده سیاسی و تبلیغی بر علیه جامعه مردسالار اسلامی نمی کنید؟ آنها، هیچ جواب منطق  به چنین سوآلاتی را ندارند! بعضی ها نیز مدعی اند که اختیار تنمان را داریم، و می خواهیم هر طوری که دلمان می خواهد از آن استفاده کنیم، به شما چه مربوط است؟ اینجا که ایران نیست، که شما مردها بخواهید به ما زن ها زور بگوئید!…

تصویری از دو زن تن فروش از کشورهای دیگر”

b.150.200.16777215.0.stories.food.a1.jpg - 8.18 Kb

 

کبوتر آزادی: با این نوشته تان موافق هستم. متاسفانه اکثریت زنان ایرانی که در خارج از ایران زندگپی می کنند خون ندا و ظلم به زنان ایران یادشان رفت. و تبه فکر منافع شخصی هستند. و بیشترشان  از آزادی و برابری حقوقی همانطور که خودتان  اشاره کردید، لذت های جنسی را انتخاب کرده اند.

 

جاسمی فرزاد: خسته نباشید. کاری ارزنده و بسیار به جا. موفق و پیروز باشی! امیدوارم تعداد محدود بانوانی که آرمانها و رفتارهای انسانی پای بند مانده و به آینده خود، فرزندان و سرزمین ویران شده شان می اندیشند، حداقل با این گونه افراد مرز بندی و صفشان را جدا نمایند!!

 

مراد شیخی: ممنونم. تمام تلاش من این است که به معرفی شخصیت غیر انسانی ایرانی های خارج نشین ( زنان و مردان ) بپردازم. و واقعیت های زندگی روزمره شان را بنویسم که همگان مطلع شوند. واقعیت های بسیار تلخیست، که تنها مورد پسند حکومت گران جمهوری اسلامیست. و نه  حقیقت زندگی پناهندگان واقعی سیاسی و آزادیخواهان ایرانی. و کسانی که مرتبا برای داشتن زندگی و دنیای بهتر و انسانی تر در ایران، و یا خارج از کشور مبارزه می کنند. ما وظیفه داریم که  چهره زشت و حقیقی این گروه از ایرانی ها را معرفی نمائیم. در واقع وظیفه انسانی همه کسانیست که برای فرداي روشنتر گام بر میدارند.

 

” تصویر زنان تن فروش که منتظر مشتری هستند “

nyheter-jls00ungernprost_368.jpg - 14.52 Kb

 

کبوتر آزادی: کاملا موافق دیدگاه شما هستم.

 

جاسمی فرزاد: که همان محدود بانوان ایرانی اشاره تان، با این گونه افراد مرزبندی و صفشان را جدا کنند.

 

جاسمی فرزاد: مراد عزیز. پاره ای از اینان را که من از نزدیک می شناسم، خیلی هم مورد عزت و احترام جمهوری جهل و جنایت هستند و علاوه بر سفر هر ساله به ایران و گرفتن پاداش به صورت نقدی یا زمین و … در خارج نیز پذیرای جاسوسان و خبر چینان رژیم بوده و هستند. متاسفانه جامعه خارج نشین، بنا به دلایل گوناگون نه تنها با آنها مرز بندی نکرده و نمی کند، بلکه از آنان حمایت نیز نموده و می نماید، به ویژه زمانی که می خواهند با بهتان زنی و تهمت آن هم به اشاره ی رژیم فردی را بی حیثیت بکنند و آبرویش را ببرند. به هر حال برایت موفقیت روز افزون آرزومندم.

 

مراد شیخی: فرزاد عزیز، کسانی که برای شخصیت وجودی شان ارزشی قائل نیستند، و بدنشان که در واقع مقدس ترین مساله وجودی هر انسانی می تواند باشد احترام نمی گذارند. برای بر طرف کردن نیاز های اقتصادی، آن هم در کشورهاي که عموما زندگی مردم در یک شرایط تقریبن برابر هستند، یقینا این گروه می توانند همکاران خوبی برای جاسوسی و هر رابطه دیگر با جنایتکاران رژیم باشند. ارتباط داشتن با چنین زنان خود فروشی بشدت خطرناک است. این گروه از زنان برای رسیدن به اهداف کثیفشان حاضرند که دست به هر عمل غیر اخلاقی بزنند، و اصولاً برایشان باور های دیگران مهم نیست. اولویت لذایذ و اهداف پست شخصیست. همین.

 

مراد شیخی: کاملاً درست است فرزاد جان. من نمونه های مستند از این اتفاقات و رفتار ها زشت و غیر انسانی و مرد پسند جمهوری جهل و جنایت را دارم.

 

رضا امیر عزیزی: مراد عزیز همانطور که خودت نوشتی بحث در این باره بسیار مفصل خواهد شد . یعنی تن فروشی که در ایران کنونی به زنان منحصر نمی شود . و باید آن را به بخش های مختلف تقسیم کرد.

 

رضا امیر عزیزی: تن فروشی در ایران که قسمت بزرگی از آن زیر نظر و با کمک اسلام ناب محمدی انجام میگیرد , یعنی دایر کردن دفاتر صیغه , و صیغه شدن حتی برای یک ساعت با مبلغ مشخص قربتا انا الله!

 

رضا امیر عزیزی: تن فروشی در ایران بدور از کنترل مساجد و دفاتر صیغه . بصورت حرفه فرعی و کمک به زندگی خانوادگی و سیر کردن شکم بچه ها , حتا گاهی با موافقت شوهر ! با داشتن شغل رسمی مثل معلمی !..

 

رضا امیر عزیزی: و اما در خارج از کشور هم بصورت انفرادی و مستقل و هم با کمک باند های قاچاق زنان و یا بعبارت مشخص جاکشی تیمی.

 

رضا امیر عزیزی: البته بیشتر این حرفه مافیا ئی ما بین ایران و کشور های عربی و شیخ نشین ها مشغول فعالییت هستند . دارند ادعا های خمینی را ثابت میکنند که میگفت ما به شما کرامت انسانی می دهیم . صدور زنان و دختران درمانده و محروم ایران بصورت فاحشه ! این هم نوعی از کرامت انسانی اسلامی است . هدیه جمهوری عدل علی به ملت مسلمان ایران!

 

مراد شیخی: رضا جان اما همین زنان که از دست آن قوانین ضد زن فرار کرده اند، در کشورهای آزاد  از آزادی برابری های اجتماعی، به همان شغلی روی می آورند که در ایران، قوانین اسلام ناب محمدی و آخوند ها برایشان برنامه ریزی کرده بودند! و نکته تاسف آور و دردناک در اینجاست. اینها به عوض روشنگری و ادامه دادن به زندگی در خور شاًن انسان به یک زندگی پست و در خور لیاقت حیوانات روی اوردند و این رفتار شرم آور را به عنوان زن ایرانی در خارج کشور نمایندگی می کنند. و امیدوارم که شخصیت و رفتار این دسته از زنان ایرانی مقیم خارج به درستی مورد ارزیابی و کارشناسی قرار بگیرد، و کاملاً افشاء شوند.

 

ایرج بهنام: روسپیگری یک شغل بسیار بسیار قدیمی است!! بعضی ها به خاطر فقر و بعضی ها هم به خاطر حرص زیاد، دست به اینکار می زنند!

 

مراد شیخی: ایرج عزیز، روسپی گری در کشورهاي چون ایران بدلیل وضعیت سختیست که حکومت جمهوری اسلامی بر زنان ایرانی تحمیل کرده.  زنانی هستند که برای زنده ماندن ناچاراً که به کار جنسی روی می آورند. اما روسپی گری زنان ایرانی در خارج کشور، به خاطر پشت پا زدن بر تمام باور های انسانی زنانه شان است. و هیچ دلیل منطقی برای چنین رفتار زشتی نمی توان آورد. زنان ایرانی همچون نسرین ستوده، نرگس محمدی با داشتن فرزندان خردسال در زندان حکومت جنایتکاران اسلامی گرفتار هستند. اما زنان ایرانی را هم داریم که در کشورهای آزاد غربی به چنین شکل کثیفی  از زندگی  مشغولند.

 

ایرج بهنام: کاملاٌ درست و صحیح است.

 

مراد شیخی: با تشکر از نظرت ایرج گرامی.

 

نسترن ایرانی: جای تاسف دارد که بسیاری از زنان ایرانی این شکل از زندگی را انتخاب می کنند. پس چه فرقی میان انسان و حیوان است؟ و چرا کسانی که این گونه فکر میکنند به ایران بر نمی گردند؟ مثلاً این گروه از زنان که مایع ننگ و تاسف زنان داخل و خارج ایران هستند، می توانند که با کمک آخوند ها هر دم و ساعت برای دیگر مردان ایرانی صیغه شوند. هم لذت جنسی شان را دارند و هم ثواب آخرت…

 

” نرگس محمدی، “فعال حقوق بشر و روزنامه‌نگار” که تحت ظلم و ستم حکومت جمهوری اسلامی قرار گرفته است، و هم اکنون با داشتن دو فرزند خرد سال به شش سال زندان محکوم شده است “

narges mohamadi.jpg - 8.15 Kb

 

مراد شیخی: مرسی از نظرت نسترن گرامی. متاسفانه سالهاست که بسیاری از زنان ایرانی در مسیر انحرافی زندگی قرار رفته اند، و  بی توجه به صد ها ظلم و ستم زنهای داخل ایرنند. آنها پشت پا به تمام باورهاي که به همان دلایل توانستند حق اقامت داشته باشند را زدند. و از نظر سیاسی بهترین پناهنده هاي هستند که جمهوری اسلامی و کل می پسندد! زنان تن فروش ایرانی، ناخواسته وارد این چرخه از زندگی می شوند، اما زنان پناهنده سیاسی در خارج از ایران، خود خواسته، تن به چنین زندگی بی هدف و حیوانی می دهند!

 

فرامرز تهرانی: الگوی تن فروشی در حال حاضر در مقایسه با گذشته به شدت تغییر کرده، در واقع این تغییر شامل حال همه مشکلات اجتماعی می شود. در مورد ترکیب سنی زنان تن فروش هم اکنون وضعیت کاملا تغییر کرده است. بیش از 90 درصد زنان تن فروش در حال حاضر با سواد هستند و ما در جریان تحقیق خود با زنانی مواجه شدیم که تحصیلات دانشگاهی داشتند و حتی بالاتر از کارشناسی هم در میان ایشان بود. جالب اینکه این جابجایی سرعت بالایی هم داشته والبته هم راستا با تغییرات سواد در سطح کلی جامعه است. حدود 70 درصد زنان مورد بررسی در این پژوهش یا در تهران متولد شده اند و یا اینکه مدت زیادی است که در تهران زندگی می کنند. این روند نیز تقریبا عکس نتایج سال 1347 و پژوهش خانم فرمانفرما است. در آن دوره اکثریت زنان تن فروش کسانی بودند که به تهران مهاجرت کرده بودند.

 

فرامرز تهرانی: سعید مدنی از صاحب نظران و پژهشگران مسائل اجتماعی ایران در جمهوری اسلامی است. او تحقیقی دارد در باره تن فروشان تهران، که سایت “کانون زنان” به همین بهانه با او مصاحبه ای مشروح کرده است. از آن مصاحبه مشروح نکات برجسته ای را انتخاب کرده ایم که می خوانید:

او درباره تحقیق پیرامون زنان تن فروش می گوید:

پس از انقلاب اولین پژوهش جدی در سال 1372 به سفارش نیروی انتظامی توسط آقای دکتر صدیق کلید خورد و سپس با انجام دو تحقیق در سال 1384 وارد فصل تازه ای شد.

از سال 47 تا به امروز ویژگی های فردی و خانوادگی این زنان تفاوت های چشمگیری با گذشته پیدا کرده است. میانگین سنی شان کاهش یافته و گروه های جوانتری وارد این حرفه شده اند. در سال 1347 یافته ها از میانگین سنی 31 سال زنان روسپی خبر می داد اما در سال 1387 ما به میانگین 27-26 سال دست پیدا کردیم. میانگین مدت تن فروشی در تهران 5 سال است که با این حساب باید از میانگین سن شروع 22 -21 سالگی برای شروع سخن گفت.

می توان گفت برخلاف دهه 40 که عمده زنان تن فروش کسانی بودند که پس از شکست در ازدواج به این حرفه کشیده می شدند، در حال حاضر با حضور نسبت قابل توجه دختران مجرد و زنان متاهل دربین زنان تن فروش مواجه هستیم.

” ندا آقا سلطان دختر جوان آزادیخواهی که توسط لمپن های اجیر شده جمهوری اسلامی به قتل رسیده است “

 

ندا آقا سلطان ، دختر جوان آزادیخواهی که توسط لمپن های اجیر شده جمهوری اسلامی به قتل رسیده است.

b.225.150.16777215.0.stories.ashkhas.nedaaghasoltan.jpg - 8.48 Kb

 

فرامرز تهرانی: توجه بسیاری به سوی فروش انسان جلب شده‌است، که ارقام آن بین ۶۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تخمین زده می‌شود؛ ۸۰ درصد این افراد زنان و دخترانی هستند که هر ساله در کشورهای مختلف به فروش می‌رسند و در بسیاری موارد به تن‌فروشی، یا همچون بردگان، به اشتغال در کارهای پست وادار می‌شوند.

اما این ارقام شامل قربانیانی نمی‌شود که در کشور خود به فروش می‌رسند – مشکلی که مدت‌هاست هند را فرا گرفته‌است، کشوری بزرگ و آن اندازه متنوع که قاچاقچیان بتوانند قربانیان خود را از محلی به محل دیگری ببرند؛ به محلی صدها کیلومتر دورتر، با زبانی دیگر و شانس ناچیزی که بتوانند به خانه خود بازگردند.

از قاچاق انسان برای سکس به عنوان برده‌داری نوین، برده‌داری جنسی و برده‌داری سفید نیز یاد می‌شود.

 

فرامرز تهرانی: افزایش آمار مربوط به تن فروشی متاهلی می تواند ارتباطی با افزایش طلاق های جنسی در کشور داشته باشد. به عبارتی وقتی نتایج از کمرنگ شدن عامل اقتصادی یا مهاجرتی « نیازهای اولیه» برای ورود دختران به این حرفه خبر می دهد می توانیم به همان میزان از اهمیت یافتن انگیزه ها یا نیازه های ثانویه در زنان برای ورود به این عرصه سخن بگوییم ؟

 

فرامرز تهرانی: مدیرکل امور آسیب دیدگان بهزیستی در ایران آمار قابل تاملی درباره زنان تن فروش ارائه کرده است.به گفته حبیب الله فرید، دسته ای از کارگران جنسی یا همان زنان تن فروش، معتاد به این کار هستند. دسته ای هم به دلیل فقر و یا درآمد ناکافی، چنین کاری می کنند.

او با اشاره به تحقيقي كه اخيرا درباره تغيير الگوي كارگران جنسي در ايران منتشر شده است، گفت: بيش از 50 درصد كارگران جنسي در اين تحقيق زنان متاهل هستند و اغلب افرادي كه در اين تحقيق مورد مطالعه قرار گرفته‌اند افرادي از طبقه متوسط جامعه هستند. اما من نظر آقای حبیب فرید در زمینه اینکه 50% از زنان تن فروش معتاد به این کارند را نمیتوانم قبول کنم، چون که بنا بر تعريف، تن فروشی عبارت است از عرضه خدمات جنسی بدون رعايت ضوابط و موازين قانونی يا شرعی در قبال دريافت پول يا کالا. بنابراين انگيزه تن فروشی فقط و فقط کسب در آمد است و نه لذت جنسی .اتفاقا زنان تن فروش از اين روابط نه تنها لذت نمی برند بلکه اغلب از آن تنفر هم دارند.بنا براين در تن فروشی هميشه انگيزه اقتصادی است ،حال يا برای رهايي از فقر و گرسنگی خود و خانواده يا دست يابی به زندگی بهتر. آنچه نبايد با اين مفهوم خلط شود بی مبالاتی جنسی است.يعنی داشتن شرکای جنسی متعدد برای کسب لذت .بنا براين وقتی از نياز های اوليه و ثانويه به عنوان انگيزه تن فروشی صحبت می کنيم منظور به طور مشخص باز هم نياز های مادی است . نيازهای اوليه اشاره دارد به گروهی که برای رهايي از فقر مطلق تن فروشی می کنند و نياز های ثانويه تاکيد دارد بر زنان و دخترانی که برای فرار از فقر نسبی و کاهش فاصله زندگی خود با ديگر زنان و دخترانی که زندگی بهتری نسبت به آنها دارند ، اقدام به اين کار می کنند .يکی در شرايط اضطرار قرار دارد و ديگری نه. اما هردو خفته بر بستر بی عدالتی و اختلافات طبقاتی فاحش است.

 

” عکس از دختر جوان ایرانی که به ناچاری به کار جنسی روی آورده است ”

مراد شیخی: ممنونم فرامرز جان. مثل همیشه با تحلیل های کاملا درست، منطقی، و کارشناسه. درود بر شما.

 

مراد شیخی: فرامرز جان، من هم بشدت موافق همین نظر هستم که انگیزه زنان تن فروش، کسب در آمد است، و نه لذت های جنسی. لذت های جنسی این جماعت کاملا مصنوعی، و برای جلب رضایت فردیست که از او پول، سرویس، و یا نیاز های روزانه شان را دریافت می کنند. و حالا ممکن است که یک تعداد کمی هم باشند که به صرف لذت بردن جنسی هر سال با ده ها نفر سکس داشته باشند.

 

فرامرز تهرانی: باور کنید شما کمتر زن تن فروشی را پیدا می کنید که از این کار لذت ببرد. حتی آمارها نشان می دهد بیش از 70 درصد این زنان پس از آغاز تن فروشی خودارضایی را نیز آغاز می کنند که نشانگر لذت نبردن از روابط متعدد خود است اما با این وجود آیا با رفع نابرابری، تن فروشی هم رفع می شود؟

 

رفع این عامل شاید به این سادگی که ما می گویید میسر نباشد اما گمان می کنم با عنوان نمودن مشگلات این قشر از زنان بخش بزرگی از آلام آنانرا کمی تسکین دهد . ارزیابی های نشان می دهد آرزوی مشترک همه این زنان خروج از این حرفه است. روزی که بتوانند از طریق ازدواج و یا برخوردار شدن از امکانات مالی مناسب تن فروشی نکنند و جالب اینکه این رویا گهگاه چنان واقعی جلوه می کند که خود مسئله ساز است. هرچند که در نظامهای مستبد و سلطه گر رسیدگی به انواع آسیبهای اجتماعی همواره دست خوش کاغذ بازی و بروکراتی های اداری گردیده و هیچگاه مفید به فایده نبوده است.

 

مراد شیخی: بسیاری از این زنان بعد از مدت کوتاهی دچار انواع مشکلات روحی روانی می شوند. و از آن طرف دیگر هیچ راه و فرصتی برای باز سازی مجددشان ندارند. و لذا مجبورند که به همان شکلی که شروع کردند ادامه دهند. و در این ارتباط دوستان خودشان را هم پیدا می کنند. وارد شدن در چرخه کار جنسی اگر چه اینکه در ابتدا بسیار لذتبخش است، اما به مرور زمان همه وجودشان را پر از کینه و تنفر خواهد کرد. کینه و تنفر از همان کسانی که با آنها ارتباطات جنسی دارند. و همچنین از کسانی که با این دسته از افراد مرزبندی دارند، و خلاصه می شود که از زوایای مختلفی این مسئله را مورد ارزیابی قرار داد.

 

فرامرز تهرانی: دوست من جامعه مذهبی ایران بعد از تشکیل نظام مخوف مذهبی بشدت بدلیل مشکلات و معضلات جنسیتی آسیب دید. این آسیب های اجتماعی ریشه در ناباورهای حاکمان مذهبی بالاخص در مورد تقریبا نیمی از ملت ایران یعنی زنان بوده. نه اینکه در دیگر نقاط جهان برای زنان چنین آسیب هائی اصلا وجود ندارد، بلکه در ایران این قشر اجتماعی دارای مشگلاتی مضاعف است، از یک سود اسیر چنگال حکومتی زن ستیز و از سوی دیگر گرفتار پدیده های شومی چون پدر سالاری، برادر سالاری و خلاصه مرد سالاری که روح شکننده ی زنان این جامعه را خرده کرده است. حتا در افغانستان تعداد زنان نماینده مجلس از ایران بیشتر است و این فاجعه متاسفانه از سوی مشتی مزدور زن که از سوی رژیم منافعشان تامین شده در لباس نماینده زن ایرانی این معضل را دردناکتر و غیر قابل تحمل تر میکند. دنیا باید بداند که پنج تا فاطی کماندوی مزدور، پیچیده در شولای سیاه مزدوری نماینده راستین زنان ایران نیست و این وظیفه تمام ایرانیان از مرد و زن است. در این توحش نفس گیر دو جانبه، توحشی که معیارها و روش های قرون وسطائی مذهبی راه آنرا تعیین میکند، ایرانیان از مردو زن ناگزیر به ایستادنند تا برای عدالت و برابری و حذف هرگونه اختلافات جنسیتی چراغی بگیرانند و در زیر نور آن کراهت و قباحت رفتارهای زن ستیزانه مذهبی را روشن نمایند.

 

10-10-25-24355images.jpg - 4.38 Kb

 

مژده آزادی: من چند نفرشان را بخوبی می شناسم. اینقدر پوست کلفت شدند که هر چیزی هم آقای شیخی بنویسند فایده ندارد. این زنها تا سن 90 سالگی با تن فروشی زندگی می کنند. اصلاً اینها را نباید جدی گرفت چونکه مثل یک آدم بی ارزش دائماً این دست و آن دست می شوند. و هر چی هم بنویسیم فایده نداره. اونها مثل خودشان را پیدا میکنند و زندگی میکنند.

 

نسترن ایرانی: شما که می شناسید باید از آنها فاصله بگیرید. چونکه خطرناک هستند و برای رسیدن به هدفشان با اطلاعات همکاری می کنند. اما من مخالف حرف شما هستم. آقای شیخی کار خوبی کرده است که این ها را در خارج از ایران افشاء می کند. باید ایرانی های داخل کشور هم بدانند که این زن هاي که یک سرشان اینجاست، و یک سرشان اونجا، اینجا چه جوری زندگی میکنند! و اونها به اینها بگن که شما که تن فروشی می کنید چرا همین جا نمی مانید! اینجا که کار شما بیشتر رونق دارد! اینها فقط باید با آخوند ها نشست وبرخواست کنند و نه با دیگر زنان وخانواده های ایرانی. آخوندها و پاسداران این زنها را دوست دارند. و نه زنهای مبارز. خاک برسرشان. بمیرن بهتره تا بگن ایرانی هستیم.

 

مژده آزادی: من نمیگم موافق نیستم. میگم که کسانی مثل آقای مراد شیخی نباید وقتش را برای این کار ها صرف کند. چونکه برای زنی که به این کار مشغول است زیاد فرق نمی کند. اون پیش همه خودش را ایرانی تر میدونه. اگر هم لازم باشه از من و تو و آقای مراد هم سیاسی تر میشه. خانم نسترن شما هنوز اینها را نمی شناسید. شاید از نوشته آقای شیخی قضاوت می کنید. اما من از نزدیک دیدمشان. والان هم میبینم که اصلا اینها هیچ حرفی به گوششان نمی رود مگر حرف خودشان و کارها و خیانتی که به زنان مبارز ایرانی می کنند.

 

نسترن ایرانی: اینطوری که گفتید موافق هستم. اما من هم اگر نمی شناختم اینقدر از اینها بدم نمی اومد. یک دختری را می شناسم که بخاطر کار مادرش شهرش را عوض کرده است. مادرش نزدیک 55 سال سن دارد. اما دختره نمی خواست مثل مادرش باشد. مادرش هر چند ماه در میان یک مردی را می آورد خونه و به دخترش میگفت که کاری نداره، تو هم این کار را بکن. اما چون دخترش در غرب تربیت شده بود از کارهای مادرش خسته شد، و الان چند ساله که از هم قهر هستند. پدر همین دختره رفته ایران زندگی میکنه. پدر دختره اینجا معلم شده بود.

مژده آزادی: امیدوارم همه شون یک شبه بمیرند که آبروی زن های ایرانی را نبرند. و اونها فکر نکنند که زنهای ایرانی برای همین کارها به خارج میان.

 

مراد شیخی: مرسی از نظراتتان. بنظر من این موضوع یک بحث بسیار مهمی است که باید پی گیری شود، و خانمها و یا آقایانی که اینچنین بیشرمانه پا بر روی تمام باور های انسانی گذاشتند، و از حق پناهندگی شان به زشت ترین شکل ممکن استفاده می کنند، به جامعه معرفی گردن. این افراد نه تنها برای محیط پناهندگی مضر هستند، و بلکه عین ویروسی را می مانند که باعث به انحراف کشاندن خانواده های دیگر و از هم پاشاندن زندگی شان می شوند. ما نباید اجازه دهیم که چنین افرادی الگوی رفتاری برای بقیه گردن، و فرصت داشته باشند که زنان و یا دختران دیگر را هم فریب دهند.

 

مراد شیخی: این چند خط را با اصلاحاتی کوچک که در معنی جمله تغیری بوجود نیامده است، برای زنی ایرانی نوشته ام که  در عین حالی که با سه مرد ارتباط جنسی داشت، مدعی این مسئله بود که کار او تن فروشی نیست!

 

در قسمت بعدی به تفاوت های اساسی در میان زنان مبارز ایرانی و زنانی که در خارج از ایران آزادانه به روسپی گری مشغولند خواهم پرداخت.

… ادامه دارد

مراد شیخی

پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۱

22- juli-2012

muradsheixi@yahoo.com

www.enghelaab.net

www.panahandegan.com

مراد شیخی: بررسی دلایل تن فروشی زنان ایرانی در داخل و خارج کشور (قسمت اول)

دیدگاهتان را بنویسید