مصاحبه با رامین «حمیدی پناهجوی»، سیاسی در کشور سوئد ـ ( مصاحبه کننده مراد شیخی مسئول سایت پناهندگان ایرانی )

1543299_584234271664676_258941126_n.jpg - 25.16 Kb

مراد شیخی: لطفا خودتان را کمی معرفی کنید و خلاصه‌ای از مشکلات سیاسی‌ای که در ایران برای‌تان پیش آمده بگویید.

 

1543299_584234271664676_258941126_n.jpg - 25.16 Kb

رامین حمیدی: من رامین حمیدی هستم، متولد کرمانشاه، و حدود یک سال و نیم است که به همراهِ دخترِ ۱۲ ساله‌ام به کشور سوئد مهاجرت کرده‌ام. راستش نمی‌دانم در مورد دلایل خروجم چه باید بگویم، در این یکی دو سال آنقدر گفته‌ام و توضیح داده‌ام که دیگر از مرور آن خاطراتِ تلخ، حالم دگرگون می‌شود. روزهای فرار و گریز در ایران دیگر برایم مثل کابوسی شده که ظاهرا حالا هم که در سوئد هستم دست از سرم بر‌نمی‌دارند. خانواده‌ی ما، یعنی نه خانواده‌ی بزرگِ ما، از همان ابتدای شکل‌گیری نظام اسلامی در ایران، جزو کسانی بودیم که همیشه و پیوسته با این حکومت درگیری داشتیم، می‌دانید که کردها از همان ابتدای حکومتِ دیکتاتوری خمینی تا همین خامنه‌ای که جلادی به تمام معناست، همیشه با اینها درگیر بودیم. دایی من که یکی از مبارزان کمونیست بود در همین فرار و گریز‌ها و در جدال با حکومتِ فاشیستِ اسلامی کشته شد. طبیعتا ما جوانانِ خانواده هم هیچگاه از این قضایا به دور نبودیم و در نتیجه همیشه به شکل‌های گوناگون از طرف وزارت اطلاعات ایران مورد آزار قرار گرفته‌ایم. جنبشِ مردمی سال ۸۸ در ایران، نقطه‌ی عطفی بود تا بتوانیم خواسته‌های دیرینه‌ی خود را دوباره علنی کنیم: اعتراض به جو پلیسی در ایران، اعتراض به سانسور، اعتراض به قوانینِ به شدت غیر انسانی و بدوی اسلام در ایران، اعتراض به شکنجه و قتل و غارتِ مردم بی‌گناهی که جز رهایی و آزادی از چنگِ خونخوارانِ مسلمان، چیزی نمی‌خواستند… دیدید که پس از جنبش سال ۸۸، حکومتِ خامنه‌ای جلاد چه بر سرِ مردم ایران آورده است. من همه‌ی اینهایی را که امروز می‌گویم، همان روزها هم می‌گفتم و می‌نوشتم. روشنگری‌های امثالِ من، اگر چه آدم معروف یا شناخته شده‌ای نیستیم، همیشه نظامِ اسلامی را به هراس می‌اندازد، همیشه به دنبال این هستند تا امثالِ ما را به شکل‌های گوناگون از سر راه بردارند، چنان که می‌دانید، سناریوی قتل من به طرز مسخره‌ای توسط وزارت اطلاعات ایران هم نوشته شد که پیش از این در گفت‌و‌گو با آقای روان‌شید (نویسنده و روزنامه‌نگار) آن را به تفصیل توضیح داده‌ام.

مراد شیخی: چند ماه پیش کتابی از شما تحت عنوان « جنایات و مکافاتِ اسلام در ایران» منتشر شده، اگر ممکن است توضیحی در مورد این کتاب بدهید.

 

رامین حمیدی: بله. من بخش‌های کمی از نظرات و نوشته‌هایم را چند ماه پیش در کشور سوئد منتشر کردم، و با تاکید بر اینکه نویسنده‌ی حرفه‌ای نیستم، خواستم تا نوشته‌ها و دریافت‌هایم از حکومت اسلامی در ایران را به دست مردم بیشتری برسانم، که خوشبختانه تا آنجایی که اطلاع دارم، این کتاب به دست خیلی‌ها در سوئد و کشورهای مختلف، از جمله ایران رسیده است. من در این یادداشت‌ها فریبکاری، جنایات و حرامزادگی اسلام خامنه‌ای را به زبانی ساده به خواننده نشان داده‌ام. و یک چیزی را اضافه کنم: راستش اگر چه در سوئد امنیت من تامین شده، اما بعد از نشر این کتاب، احساس می‌کنم نذهبیون تندرو و جنایت پیشه، همینجا هم ممکن است به سراغم بیاییند، اگر چه دیگر برایم مهم نیست، امروز تنها چیزی که برایم مهم است حفظِ جان دخترم است. من باز هم می‌نویسم، باز هم منتشر می‌کنم… ترس دیگر با ما هم‌خانواده نیست.

 

مراد شیخی: فکر می‌کنی با این اتفاقاتی که در سال‌های اخیر برات افتاده و همچنین انتشار یادداشت‌هایت در سوئد، در صورت بازگشت به ایران چه سرنوشتی در انتظارت است؟

 

رامین احمدی: دلم می‌خواهد خوشبین باشم، دلم می‌خواهد خیلی خیلی خوشبین باشم و بگویم: مرا می‌کشند، اما راستش می‌دانم آنها به خاطر روشنگری‌هایم در این کتاب، دیگر مرا به سادگی نمی‌کشند، آن جلادهای وحشی و کینه‌توز، امروز دیگر تنها به قتل من راضی نیستند، اینها بدون شک عقده‌ها و کینه‌ی ۱۴۰۰ ساله‌ی خود را با شکنجه‌ی من آرام خواهند کرد. شما حتما اخبار ایران را دنیال می‌کنید، شکنجه‌گران و خونخوارانِ نظام اسلامی در فرودگاه‌ای ایران و مبادی ورودی کمین کرده‌اند… هیچکدام از ماها در برگشت زنده نخواهیم ماند.

 

مراد شیخی: ممنونم رامین عزیز. من و همه‌ی دوستانم و دوستانت آرزو می‌کنیم در جهانی امن و به دور از شکنجه و کشتار، بتوانی بنویسی و همچنان منتشر کنی.

 

توضیح سایتِ خبر یک: فایلِ PDF کتاب« جنایات و مکافاتِ اسلام در ایران» در بین علاقه‌مندان به مسایل سیاسی ایران، همچنان در حالِ دانلود و توزیع است. علاقه‌مندانی که تا امروز دسترسی به این کتاب نداشته‌اند، می‌توانند کتاب را از این نشانی دانلود کنند:

 

http://uplod.ir/l9mjx5dzkibn/جنایات_و_مکافات_-

 

جنایات و مکافاتِ اسلام در ایران – رامین حمیدی

انگیزسیون در ایرانِ زخمی یادداشتی کوتاه از رامین حمیدی

ارتداد، مرگِ قانونی من! رامین حمیدی

قتل، به کارگردانی وزارت اطلاعاتِ ایران

قربانیان خاموش ـ به قلم م.روان شید

 

دیدگاهتان را بنویسید