علیرضا فرازمند مربی و قهرمان سابق کشتی: ورزشکاران ایرانی هیچگونه دشمنی با اسرائیل ندارند، و ورزش سیاسی محکوم است

farazmand.jpg - 38.60 Kb

 

ویژه سایت پناهندگان ایرانی:

 

تا قبل از سال هزار و سیصد و پنجاه و هفت و برقراری جمهوری اسلامی، کشور و مردم ایران در هیچ دوره از تاریخ چندین هزار ساله خود با یهودیان هیچگونه مشکل فرهنگی و ایدئولوژی و سیاسی و جنگ و دشمنی نداشته اند.

farazmand.jpg - 38.60 Kb

و همچنین بر طبق اسناد مکتوب در تاریخ، مردم ایران و یهودیان و بعد تر نیز بنام کشور اسرائیل دوستان خوبی برای همدیگر بوده اند و یهودیان زیادی در ایران زندگی می کردند.


اما در این نوشته قصد دارم که بصورت کوتاه دلایل دشمنی جمهوری اسلامی با اسرائیل و در میان آسیب هاي به ورزشکاران ملی وارد میشود را شرح دهم.

 

ماجرای آخرین رویاروي ورزشی میان ورزشکار ایرانی و اسرائیلی:


به گزارش زندگینامه از کشتی گیر تیم ملی ایران بيژن سيف‌خاني، او نخستين و آخرين ورزشكار انفرادي ايران بعد از انقلاب است كه در مسابقاتي كه اسراييلي‌ها حضور داشتند مبارزه كرده، چطور شد كه در مسابقات جهاني 1983 كي يف با «رابينسون كوناشويلى» مسابقه داد و پیروز شد و متاسفانه در ادامه تصميم بر اين شد كه كاروان كشتي به دليل مبارزه سیف خانی با کشتی گیر کشور اسرائیل به ايران بازگردد و اين در حالي بود كه تيم ملي كشتي آزاد هنوز مسابقاتش شروع نشده و آزادكاران بدون اينكه در رقابت‌هاي جهاني به ميدان بروند به ایران بازگشتند. و این بدان معنی است که تمام فرصت خوب کشتی گیران آزاد کار تیم ملی ایران برای کسب مدال جهانی از بین رفت و در این کشتی گیرانی نیز برای همیشه از این ورزش دور شدند. و البته بیژن سیف خانی نیز اجازه حضور در مسابقات کشتی داخلی را نداند که ایشان نیز ناچار به ترک ایران شدند.


بذر کینه و دشمنی با اسرائیل توسط آیت الله خمینی کاشته شد. خمینی در ارتباط با اسرائیل گفت که «اسرائیل یک غده سرطانی است که باید نابود شود». و جمهوری اسلامی روز آخر ماه رمضان را روز جهانی قدس نامگذاری کرد که در این روز طرفداران سیاست های جمهوری اسلامی برای محمو و نابودی کشور اسرائیل به خیابان می آیند و با شعارهای تند و با خشونت و جنگ ستیزانه بر علیه مردم اسرائیل پرچم آن کشور را نیز به آتش می کشند.


عکس از به آتش کشیدن پرچم کشورهای اسرائیل و آمریکا توسط عوامل جمهوری اسلامی.

parcham-atash.jpg - 149.79 Kb


جمهوری اسلامی، کشور اسرائیل را به عنوان یک کشور قانونی و مستقل در عرصه بین الملی به رسمیت نمی شناسد که در این ارتباط بزرگترین آسیب ها نیز در حوزه ورزش و به قهرمانان ورزشی و علی الخصوص کشتی گیران ملی زده میشود. مثلن اینکه در در سال گذشته علیرضا کریمی بدلیل عدم روبرو شدن با کشتی گیر اسرائیلی عامدانه به کشتی گیر کشور روسیه باخت، که در نتیجه شش ماه از حضور در مسابقات چهانی نیز محروم شد. و در عین حال علیرضا کریمی از طرف جمهوری اسلامی و شخص علی خامنه اي به عنوان رهبر مورد تقدیر و قدر دانی واقع شد.


گزارش کامل این رویداد ورزشی برگرفته از کارنامه ورزشی علیرضا کریمی:


مسابقات امیدهای جهان ۲۰۱۷ علیرضا کریمی در دور اول با جبرئیلوف از روسیه کشتی گرفت و در حالی که سه بر دو از حریف پیش بود با دستور مربیان که به او گفتند علیرضا باید ببازی ابتدا خاک شد و بعد از چند فیتیله با امتیاز عالی به حریف باخت.علت شکست علی کریمی عدم رویارویی با حریف اسرائیلی در دور بعد بود چون در صورت کشتی نگرفتن با حریف اسرائیلی اتحادیه جهانی کشتی تیم ایران را جریمه می‌کرد. فدراسیون کشتی ایران در بیانیه‌ای از این کار علیرضا کریمی حمایت کرد. به همین دلیل فدارسیون جهانی کشتی وی را به مدت شش ماه از مسابقات جهانی محروم کرد مربی وی به مدت دوسال از حضور در مسابقات جهانی محروم شد.


اکنون در آستانه رویداد بزرگ مسابقات کشتی قهرمانی جهان 2018 در شهر بوداپست مجارستان هستیم، و ورزشکاران کشتی گیران کشور اسرائیل نیز با دو کشتی گیر در رشته آزاد و دو کشتی گیر نیز در رشته فرنگی حضور دارند. که بر اساس قرعه و در صورت رودر روي کشتی گیران اسرائیل با ایران، ورزشکاران ایرانی و بر طبق قوانین ممنوعه جمهوری اسلامی حق مبارزه کردن با آنان را ندارند، و به همین آسانی زحمات ورزشکار تیم ملی به باد فنا میرود و در این راستا واقع ورزشکار تیم ملی حق هیچگونه اعتراضی به این موضوع را هم ندارد و در صورت اعتراض به حق از دست رفته اش، با مجازات سنگینی از قبیل محرومیت دائم و حتی جریمه و زندان از طرف جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد. بنابر این ورزشکار تیم ملی چاره اي به غیر از سکوت کردن را ندارد.


b.225.150.16777215.0.stories.fruit.zibish.jpg - 10.58 Kb

در آخر بار دیگر  دخالت دادن مسائل سیاسی در ورزش را محکوم میکنم و به هیچ وجه نباید که مسائل سیاسی و عقیدتی در مسابقات ورزشی تاثیر گذار باشد. مسابقات ورزشی در سطوح بین المللی فرصتی مناسب برای برقراری روابط دوستانه و آشتی و همزیستی و انسان دوستی است. و امیدوارم که هر چه زودتر سیاست دشمنی کورکورانه جمهوری اسلامی بر علیه مردم و کشور اسرائیل  برداشته شود، و همگان شاهد روزی باشیم که همچون گذشته نه چندان دور کشور ایران و کشور اسرائیل دوستان خوبی در تمام صحنه های کاری و اقتصادی و فرهنگی و ورزشی و غیره باشند.


علیرضا فرازمند

دوشنبه, ۲۳ مهر , ۱۳۹۷

15-10-2018


دیدگاهتان را بنویسید