مراد شیخی: یک خواهش و کمک از دوستان عزیز ایرانی ساکن آلمان. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 11 تیر 1390 ساعت 14:34

Read more

نیاز فوری به یک اسبانسور اخلاقی از کشور آلمان  برای خانواده خسرو حیدری مقیم شهر باکو آذربایجان.

 

هم اکنون بیشتر 15 سال است که پناهنده اي به اسم خسرو حیدری به همراه همسر و دو فرزند عزیزش در کشور آذربایجان گرفتار شده است! خسرو حیدری علی رغم داشتن قبولی از یوان آذربایجان، سازمان یوان، و کشور آذربایجان از فرستادن این خانواده پناهنده به کشور سوم  ممانعت بعمل می آورند. و در راستای بی توجهی مسئولین دفتر سازمان ملل، و بستن چشمانشان به واقعیت های سخت زندگی  خسرو خانواده گرامی اش،  ایشان بارها اقدام به تحصن، و بستن لب و دهان خویش نموده است.

ادامه مطلب...
 
مرضیه کمانگر، زن پناهجوی ایرانی در آستانه دیپورت شدن به قتلگاه جمهوری اسلامی! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 20 خرداد 1390 ساعت 12:23

 

Read more0-dadgahrejim.jpg - 10.33 Kb نامش مرضیه کمانگر است. او از خانواده ای است که دستکم ۱۵ نفر از بستگانش در مبارزه علیه جمهوری اسلامی جان خود را از دست داده اند. خودش هم در ایران علیه رژیم فعالیت سیاسی داشته که این فعالیتها قبل از خروجش از ایران لو می رود. از سوی دیگر مرضیه در ایران از سوی همسرش به مرگ تهدید شده بود و به همین دلیل تا زمان خروجش به صورت مخفی در ایران زندگی می کرد. مرضیه در چنان شرایطی قرار گرفت که مجبور شد با وجود داشتن دو فرزند ۱۲ و ۱۶ ساله از ایران فرار کند.

ادامه مطلب...
 
احتمال پاهجوي دلیل سفر تیراندازان ایران به آمریکا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 23 اردیبهشت 1390 ساعت 10:48

جلوگیری از سفر تیراندازان ایران به آمریکا • گفت‌وگو با ایرج ادیب‌زاده

 Read more

 تیم‌های ملی تیراندازی زنان و مردان ایران علیرغم موافقت شورای برون مرزی سازمان تربیت بدنی، از سفر به ایالات متحده و حضور در مسابقات جهانی بازماندند. ایرج ادیب زاده احتمال پناهندگی ورزشکاران را انگیزۀ این تصمیم می‌داند. در حالی که تیراندازان ملی پوش زن و مرد ایرانی پس از حضور در اردوی تدارکاتی چندهفته‌ای در آستانه ترک تهران و پرواز به سوی ایالات متحدۀ آمریکا بودند، مسئولان ورزش جمهوری اسلامی روز چهارشنبه (۱۱ مه / ۲۱ اردیبهشت) ساعاتی قبل از پرواز، سفر ورزشکاران ایرانی را لغو کردند.

ادامه مطلب...
 
اعتصاب غذای پناهجویان ایرانی در گوتنبرگ، سوئد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 19 اردیبهشت 1390 ساعت 12:06

 Read more

گزارش سایت بخش فارسی رادیو سوئد ، ۶۵ نفر از پناهجویان ایرانی  پس از ۶۰ روز تحصن اعتراضی به سیاستهای سختگیرانه  اداره مهاجرت سوئد درکلیسایی در شهر گوتنبرگ ، پاسخی از سوی نهاد های مسئول در قبال خواسته خود دریافت نکردند از اینرو  ار روز 2 می، 12 اردیبهشت تحصن خود را در کلیسا پایان دادند و در میدان شهر گوتنبرگ دست به اعتصاب غذای تر زده اند و قرار است این اقدام را تا حصول نتیجه برای احقاق حقوق خود ادامه دهند .

ادامه مطلب...
 
كنوانسيون 1951 ژنو در مورد وضعيت پناهندگان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 07 اردیبهشت 1390 ساعت 06:56

كنوانسيون 1951 ژنو در مورد وضعيت پناهندگان را بدون ترديد مي‌توان اصلي‌ترين منبع حقوق پناهندگان در چارچوب حقوق بين‌الملل دانست. اهميت اين كنوانسيون به حدي است كه «جمزريد» آن را به منزله منشور (Magna Carta) پناهندگان مي‌داند.
اين كنوانسيون در جريان كنفرانس نمايندگان تام‌الاختيار كه براساس قطعنامه (7) 429 مجمع عمومي تشكيل شده بود، به تصويب رسيد. پيش‌نويس كنوانسيون توسط كميته ويژه پناهندگان و افراد بدون تابعيت كه توسط شوراي اقتصادي اجتماعي
در اوت 1949 تشكيل شده بود (قطعنامه (IX 248)، بخش مقدماتي آن توسط شوراي اقتصادي اجتماعي در اوت 1950 (قطعنامه (XI BII 319) و بخش مربوط به تعريف پناهنده (ماده يك كنوانسيون) توسط مجمع عمومي سازمان ملل در دسامبر 1950 (پيوست قطعنامه (7) 429) تهيه شده بود .

Read more

ادامه مطلب...
 
اعتصاب خشک پناهندگان سیاسی در مقابل دفتر سازمان ملل ترکیه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 09 فروردین 1390 ساعت 16:39

 تعداد ۸ نفر از پناهندگان سیاسی از امروز سه شنبه در مقابل دفتر سازمان ملل در شهر وان ترکیه اقدام به اعتصاب غذای خشک کرده اند.

به گزارش سایت اشتراک، پناهندگی این فعالین سیاسی همگی‌ از طرف کمیساریای عالی‌ پناهندگان سازمان ملل متحد واقع در ترکیه مورد قبول قرار گرفته است اما با گذشت سال‌ها پروسه ی انتقالشان به کشور امن ثالث مورد تعلل سازمان ملل قرار گرفته است.
Read more
 
ادامه مطلب...
 
رحیم رستمی، پناهجوی کرد ایرانی که توسط نروژ به ایران تحویل داده شده در معرض خطر جدی است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 04 فروردین 1390 ساعت 21:13

  

 رحیم رستمی پناهجوی کرد ایرانی که توسط مقامات نروژ به رژیم جمهوری اسلامی تحویل داده شده بود در زندان اوین در معرض خطر جدی است.

 
به گزارش منابع موثقی که بدست سازمان حقوق بشر ایران رسیده، یک پناهجوی کرد ایرانی که ۲۱ بهمن ماه ۱۳۸۹ توسط مقامات نروژی به ایران بازگردانده شده بود در زندان اوین بسر میبرد و میتواند درمعرض خطر جدی باشد.  Read more

ادامه مطلب...
 
اشک ها و ناله های سینا ـ تاملی بر دردهای پناهجویان خردسال ایرانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 22 اسفند 1389 ساعت 19:44

 

سینای خردسال که پدر, مادر و برادر خود را در دریای خروشان از دست داد, نماینده نسل سومی است که از سلطه خودکامگان رنج می برد. پدر و مادر او از نسلی بودند که در سرزمین مادری شان, آینده روشنی ندیدند و به امید زندگی بهتر, دست به چنین کار خطرناکی زدند ... Read more

تصاویر سینای سیاه پوش در یکی از گورستانهای سیدنی, نمونه های تکان دهنده دیگری از مظلومیت مردم ایران را به جهانیان نشان داد. طرف دیگر آن سکه ای که تصویر خون آلود ندا را بر روی خود داشت. در آن روز سیاه, سینای نه ساله شاهد به خاک سپردن مادر, پدر و برادر خود بود تا برای همیشه از آن خاطره تلخ رنج ببرد.

ادامه مطلب...
 
احمد ملکی، دیپلمات ایرانی در ایتالیا در اعتراض به سرکوب مخالفان استعفا داد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 13 اسفند 1389 ساعت 09:57

 

يك عضو ارشد سركنسولگرى ايران در شهر ميلان در شمال ايتاليا، در اعتراض به سركوب معترضان ايرانى توسط حكومت اين كشور در ۲۵ بهمن، از سمت خود استعفا داده است.

احمد ملكى، معاون مستعفى كنسولگرى ايران در ميلان، در گفت و گو با بخش فارسى بى بى سى اعلام كرده كه به جنبش سبز ايران پيوسته است. او خواهرزاده مهدى كروبى از رهبران مخالف دولت در ايران است.

Read more

 

ادامه مطلب...
 
یک ورزشکار ایرانی دیگر به غرب پناهنده شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 12 اسفند 1389 ساعت 15:13

 یک ورزشکار ایرانی دیگر به دلیل عدم توجه مسئولان به خواسته های وی پناهنده شد. ایرج امیر خانی، جودوکار تهرانی وزن 81 کیلو گرم تیم ملی که مدال طلای جوانان آسیا و نقره جوانان جهان را در کارنامه خود دارد پس از محروم شدن توسط کمیته انظباطی فدراسیون جودو از طریق یکی از کشورهای اروپایی قصد مهاجرت به امریکا را دارد.

Read more

ادامه مطلب...
 
تسهيلات جديد دولت آمريكا براي ارايه رواديد به ايرانيان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 12 خرداد 1390 ساعت 20:49

  

دولت آمريكا در سياست هاي ارايه ويزا به جوانان و دانشجويان ايراني تسهيلات جديدي قايل شده است . وزارت امور خارجه آمريكا روز جمعه اعلام كرد كه در سياست ارايه ويزا به دانشجويان ايراني تسهيلات جديد قايل مي شود. بر اساس اين تغييرات كه از 20 ماه مي ( جمعه = 30 ارديبهشت 1390) اعمال شده است به جوانان ، دانشجويان و ديدار كنندگان ايراني ويزاي 2 ساله با امكان ورودهاي مكرر به خاك ايالات متحده داده خواهد شد .

ادامه مطلب...
 
فراخوان مشترک نهادها و فعالان حقوق بشر، «پناه‌جویی حق هر انسانی است» مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 22 اردیبهشت 1390 ساعت 07:31

 Read more

بیش از 50 نهاد و سازمان و هم‌چنین 140 فعال فرهنگی‌، اجتماعی و سیاسی با صدور اطلاعیه‌ای از تحصن و اعتصاب غذای پناه‌جویان ایرانی در گوتنبرگ حمایت کرده و از تمام آزادی‌خواهان و فعالین حقوق انسانی خواستند تا با پشتیبانی از خواست این دسته از پناه‌جویان را در این حرکت بزرگ اعتراضی هم‌راهی نمایند.

 

به گزارش ستاد خبری کمیته پناه‌جویان متحصن و اعتصاب غذا‌کننده در گوتنبرگ‌، در این فراخوان آمده است:

ایرانیان آزادی‌خواه و تحول‌طلب

ادامه مطلب...
 
مراد شیخی: چرا خسرو حیدری، علی اکبر نیک سیرت و گشتاسب شاهی، پناهدگان ایرانی مقیم کشور آذربایجان، وادار به اعتصاب غذا شده اند؟ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 14 اردیبهشت 1390 ساعت 17:29

"برای بزرگ نماي روی عکس کلیک کنید" Read more

بیشتر از یک ماه از شروع اعتصاب غذای، خسرو حیدری، علی اکبر نیک بخت، و گشتاسب شاهی میگذرد!

" پناهنده اعتصابی، خسرو حیدری " 168335_129071967160939_100001744081463_172127_1629643_n.jpg - 19.59 Kb

این سه پناهنده ایرانی سالها قبل بدلیل ترس از دستگیری، زندان،  شکنجه مامورین رژیم جمهوری اسلامی مجبور به گریختن از ایران شده اند، و  توانستند که با ارایه دلایل مستند پناهنده بودنشان را در دفتر سازمان ملل شهر باکو  آذربایجان به اثبات برسانند. و به این امید که با همکاری مسئولین یوان و وزارت خارجه کشور آذربایجان به  کشور امن سومی انتقال یابند!

ادامه مطلب...
 
راهنمایی کامل درباره سفر به تایلند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 11 فروردین 1390 ساعت 16:34

 

 در طول سفر در نگهداری گذرنامه خود که تنها سند هویتی تان محسوب می شود دقت کنید و آن را به امانت به هیچ کس نسپارید. تاکنون مواردی در خصوص تعدادی از هموطنان که با گذرنامه آن ها اتومبیل اجاره و سپس فروخته شدهو اکنون در زندان های تایلند زندانی هستند مشاهده شده است.

Read more

ادامه مطلب...
 
خطر دیپورت میثم رستگار پناهجوی ایرانی در هلند، از سوی مقامات این کشور و تحویل ایشان به سفارت ایران / آدرس تماس و حمایت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 05 فروردین 1390 ساعت 18:43

 

میثم رستگار، فعال کارگری و از کارگران شرکت ایران خودرو که مدت هشت ماه است در هلند به سر می برد، بعد از درخواست پناهندگی به این کشور و عدم دریافت قبولی از سوی دولت هلند، مدت دو ماه است که توسط پلیس این کشور بازداشت و در کمپ اخراجی ها نگهداری می شود.

    " تصویری از میثم رستگار در تجمع ایرانیان در مقابل سفارت ایران در هلند " Read more

ادامه مطلب...
 
از تهران تا «تهرانتو»: مهاجرت روزافزون ایرانیان به کانادا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 03 فروردین 1390 ساعت 20:43

 جایی نیست که در تهران مردم جمع بشوند و از مهاجرت به کانادا سخن به میان نیاید. این برداشتی است که فرشید مطهری، همکار خبرگزاری آلمان، از فضای حاکم در پایتخت ایران دارد. او در گزارشی درباره مهاجرت روزافزون ایرانیان به کانادا می‌نویسد که این کشور به باغ عدن ایرانیانی تبدیل شده که دیگر هیچ امیدی به آیند‌ه‌ی خود در ایران ندارند.

Read more

ادامه مطلب...
 
وضعیت سخت زندگی پناهجو ي، سعدی علیپناه و خانواده اش در شهر اربیل عراق مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 19 اسفند 1389 ساعت 08:52

درودبرشما هم میهن عزیزم:  من سعدی علیپناه اهل مریوان ساکن عراق با دونفر از دوستانمان بنام آقای سعداله ذوالفقاری و محمد قمری طیسی قرار شد یک حزبی  پشتیبانی مشروطه خواهان در عراق درست کنید از بدو تشکیل این حزب آقای طبسی یک دینار پولی دراین باره خرج نکرد وهمه مصروفات روی من و آقای ذوالفقاری بود حدود 15میلیون دینار دراین راه خرج شد، تااینکه این هسته با ریاست طبسی و باپشتیبانی کامل آقای فواد پاشایی تشکیل شد اما حکومت اینجا اجازه فعالیت نداد...

 

Read more

ادامه مطلب...
 
5 ملی پوش ایرانی را که اخیرا پناهنده شده اند، بشناسید + عکس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 13 اسفند 1389 ساعت 09:51

 

 یک ورزشکار ایرانی دیگر به دلیل عدم توجه مسئولان به خواسته های وی پناهنده شد.

به گزارش «فردا» ایرج امیر خانی، جودوکار تهرانی وزن 81 کیلو گرم تیم ملی که مدال طلای جوانان آسیا و نقره جوانان جهان را در کارنامه خود دارد پس از محروم شدن توسط کمیته انظباطی فدراسیون جودو از طریق یکی از کشورهای اروپایی قصد مهاجرت به امریکا را دارد.
Read more
ادامه مطلب...
 
ويزاي كار، تفريح و بازديد در آمريكا ـ ويزاي دانشجويي آمريكا براي ايرانيان ـ راهنماي ويزاي غيرمهاجرت آمريكا براي اتباع ايراني مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 08 دی 1389 ساعت 17:19

 

اين سومين بخش از مجموعه مقالاتي است براي آن دسته از شهروندان ايراني كه متمايل به كسب اطلاعات درباره فرآيند ابتدايي تقاضاي رواديد غير مهاجرتي ايالات متحده هستند. اين مقاله در خصوص چگونگي تقاضاي رواديد بازديد كننده (B1/B2) توضيحاتي ارائه مي دهد.


نماي كلی

به طور كلی، براي ورود به ايالات متحده، شهروندان كشورهاي خارجي بايد نخست رواديد اخذ كنند، يا رواديد غير مهاجرتي براي اقامت موقت و يا رواديد مهاجرتي براي اقامت دائم. رواديد "بازديد كننده" رواديدي است غير مهاجرتي براي اشخاصي كه قصد ورود موقت به ايالات متحده براي كار (B1) و يا براي تفريح يا معالجه پزشكي (B2) داشته باشند. به عنوان مثال، در صورتي كه هدف از مسافرت از پيش برنامه ريزي شده شما مشورت با طرف هاي كاري خود، حضور در يك گردهمايي يا كنگره علمی، تحصيلی، حرفه ای، و يا كاري در تاريخي خاص، واگذاري ملك، و يا امضاي قرارداد باشد، بايد اقدام به تقاضاي رواديد بازديد كننده كنيد. به عنوان چند مثال ديگر، در صورتي كه هدف مسافرت شما ماهيتا تفريحي باشد، مانند جهانگردی، سرگرمی، بازديد از دوستان و اقوام، استراحت، معالجه پزشكی، و فعاليت هاي با ماهيت اخوتی، اجتماعی، و خدماتی، بايد تقاضاي رواديد بازديد كننده كنيد. اين نوع رواديد به شهروندان خارجي امكان سفر به مبادي ورودي ايالات متحده و دريافت اجازه ورود از مامور اداره مهاجرت ايالات متحده مي دهد.

Read more

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 8 از 11