رحیم رستمی، پناهجوی کرد ایرانی که توسط نروژ به ایران تحویل داده شده در معرض خطر جدی است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 04 فروردین 1390 ساعت 21:13

  

 رحیم رستمی پناهجوی کرد ایرانی که توسط مقامات نروژ به رژیم جمهوری اسلامی تحویل داده شده بود در زندان اوین در معرض خطر جدی است.

 
به گزارش منابع موثقی که بدست سازمان حقوق بشر ایران رسیده، یک پناهجوی کرد ایرانی که ۲۱ بهمن ماه ۱۳۸۹ توسط مقامات نروژی به ایران بازگردانده شده بود در زندان اوین بسر میبرد و میتواند درمعرض خطر جدی باشد.  Read more

ادامه مطلب...
 
از تهران تا «تهرانتو»: مهاجرت روزافزون ایرانیان به کانادا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 03 فروردین 1390 ساعت 20:43

 جایی نیست که در تهران مردم جمع بشوند و از مهاجرت به کانادا سخن به میان نیاید. این برداشتی است که فرشید مطهری، همکار خبرگزاری آلمان، از فضای حاکم در پایتخت ایران دارد. او در گزارشی درباره مهاجرت روزافزون ایرانیان به کانادا می‌نویسد که این کشور به باغ عدن ایرانیانی تبدیل شده که دیگر هیچ امیدی به آیند‌ه‌ی خود در ایران ندارند.

Read more

ادامه مطلب...
 
وضعیت سخت زندگی پناهجو ي، سعدی علیپناه و خانواده اش در شهر اربیل عراق مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 19 اسفند 1389 ساعت 08:52

درودبرشما هم میهن عزیزم:  من سعدی علیپناه اهل مریوان ساکن عراق با دونفر از دوستانمان بنام آقای سعداله ذوالفقاری و محمد قمری طیسی قرار شد یک حزبی  پشتیبانی مشروطه خواهان در عراق درست کنید از بدو تشکیل این حزب آقای طبسی یک دینار پولی دراین باره خرج نکرد وهمه مصروفات روی من و آقای ذوالفقاری بود حدود 15میلیون دینار دراین راه خرج شد، تااینکه این هسته با ریاست طبسی و باپشتیبانی کامل آقای فواد پاشایی تشکیل شد اما حکومت اینجا اجازه فعالیت نداد...

 

Read more

ادامه مطلب...
 
5 ملی پوش ایرانی را که اخیرا پناهنده شده اند، بشناسید + عکس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 13 اسفند 1389 ساعت 09:51

 

 یک ورزشکار ایرانی دیگر به دلیل عدم توجه مسئولان به خواسته های وی پناهنده شد.

به گزارش «فردا» ایرج امیر خانی، جودوکار تهرانی وزن 81 کیلو گرم تیم ملی که مدال طلای جوانان آسیا و نقره جوانان جهان را در کارنامه خود دارد پس از محروم شدن توسط کمیته انظباطی فدراسیون جودو از طریق یکی از کشورهای اروپایی قصد مهاجرت به امریکا را دارد.
Read more
ادامه مطلب...
 
ويزاي كار، تفريح و بازديد در آمريكا ـ ويزاي دانشجويي آمريكا براي ايرانيان ـ راهنماي ويزاي غيرمهاجرت آمريكا براي اتباع ايراني مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 08 دی 1389 ساعت 17:19

 

اين سومين بخش از مجموعه مقالاتي است براي آن دسته از شهروندان ايراني كه متمايل به كسب اطلاعات درباره فرآيند ابتدايي تقاضاي رواديد غير مهاجرتي ايالات متحده هستند. اين مقاله در خصوص چگونگي تقاضاي رواديد بازديد كننده (B1/B2) توضيحاتي ارائه مي دهد.


نماي كلی

به طور كلی، براي ورود به ايالات متحده، شهروندان كشورهاي خارجي بايد نخست رواديد اخذ كنند، يا رواديد غير مهاجرتي براي اقامت موقت و يا رواديد مهاجرتي براي اقامت دائم. رواديد "بازديد كننده" رواديدي است غير مهاجرتي براي اشخاصي كه قصد ورود موقت به ايالات متحده براي كار (B1) و يا براي تفريح يا معالجه پزشكي (B2) داشته باشند. به عنوان مثال، در صورتي كه هدف از مسافرت از پيش برنامه ريزي شده شما مشورت با طرف هاي كاري خود، حضور در يك گردهمايي يا كنگره علمی، تحصيلی، حرفه ای، و يا كاري در تاريخي خاص، واگذاري ملك، و يا امضاي قرارداد باشد، بايد اقدام به تقاضاي رواديد بازديد كننده كنيد. به عنوان چند مثال ديگر، در صورتي كه هدف مسافرت شما ماهيتا تفريحي باشد، مانند جهانگردی، سرگرمی، بازديد از دوستان و اقوام، استراحت، معالجه پزشكی، و فعاليت هاي با ماهيت اخوتی، اجتماعی، و خدماتی، بايد تقاضاي رواديد بازديد كننده كنيد. اين نوع رواديد به شهروندان خارجي امكان سفر به مبادي ورودي ايالات متحده و دريافت اجازه ورود از مامور اداره مهاجرت ايالات متحده مي دهد.

Read more

ادامه مطلب...
 
در گفت‌وگوي صريح فارس با يارديم عنوان شد/اجمالي، توضيحات سفير تركيه درباره سفر برخي عوامل فتنه به اين كشور مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 29 آذر 1389 ساعت 09:58

 

" خبر فوق پس از مدتی کوتاه از صفحه اصلی خبر گزاری حکومتی فارس حذف شد "

 

خبرگزاري حکومتی فارس: اميت يارديم، سفير تركيه در ايران به تشريح وضعيت معاندين نظام جمهوري اسلامي ايران كه به تركيه سفر كرده و كنفرانس مطبوعاتي برگزار مي‌كنند، پرداخت.

«اميت يارديم» سفير تركيه در ايران در گفت‌وگو با خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، به روابط دوجانبه و عوامل تأثيرگذار در آن كه موضوع معاندين نظام جمهوري اسلامي يكي از آنهاست پرداخت.


بخشي از اين مصاحبه از نظر خوانندگان مي‌گذرد.  

Read more

ادامه مطلب...
 
نگاه آماری به پدیده مهاجرت در ایران مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 28 آذر 1389 ساعت 08:22

 

در حالی که در بیست سال اخیر بیش از ۲۶۰ هزار ایرانی از کشورهای مختلف اروپای غربی درخواست پناهندگی کرده‌اند، از تعداد ایرانیان خارج از کشور آمارهای گوناگونی به دست داده شده است.

برخی از نهادهای غیردولتی مانند کریسشن اینترنشنال تعداد ایرانیان مهاجر را چهار میلیون تخمین می‌زنند، اما منابع دانشگاهی تعداد مهاجران را میان نیم میلیون تا دو میلیون تخمین می‌زنند. با این حال آمارهای مورد ذکر تعداد ایرانیان ترکیه و همین طور افرادی را که به تابعیت کشورهای میزبان درآمده‌اند در محاسبات خویش در نظر نمی‌گیرند. در دوره معاصر ویژگی‌های اجتماعی و فرهنگی مهاجران ایرانی به طور مستقیم با رویدادها و تغییرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در ایران مربوط بوده است.
Read more
 

ادامه مطلب...
 
غرق شدن قایق حامل پناهجویان ایرانی در آب‌های استرالیا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 24 آذر 1389 ساعت 15:38

 

در حالی که خبرگزاری‌ها روز چهارشنبه از غرق شدن یک قایق چوبی حامل ده‌ها پناهجو در آب‌های استرالیا خبر داده‌اند، روزنامه‌های استرالیایی می‌نویسند که پناهجویان ایرانی نیز در این قایق حضور داشتند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که یک قایق چوبی شش تا ۹ متری با کابین‌هایی که توسط پارچه و پلاستیک پوشیده شده و حامل ده‌ها پناهجو بود در ساعات اولیه روز چهارشنبه، ۲۴ آذر به دلیل نامساعد بودن هوا و متلاطم بودن اقیانوس، به صخره‌های ساحلی جزیره کریسمس، متعلق به استرالیا، برخورد کرده و غرق شده است که در اثر این حادثه دستکم ۲۷ نفر کشته شده‌اند. Read more

ادامه مطلب...
 
عضو تیم ملی جودوی ایران خبر پناهندگی اش به آلمان را تایید کرد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 17 آذر 1389 ساعت 15:11

 

وحيد سرلک، عضو تيم ملی جودو ایران با تایید خبر پناهندگی اش به آلمان گفت: «احسان رجبی ملی پوش سنگين وزن جودو نيز همين وضعيت را دارد و به زودی برای تيم ملی آمريکا مبارزه خواهد کرد.»

وحيد سرلک، ملی پوش سبک وزن جودوی ايران، در مسابقات جهانی ۲۰۰۹ هلند که همه اعضای تيم ايران از دور مسابقات حذف شدند، رتبه پنجم را نصيب خود کرد تا موفق ترين عضو تيم باشد.  Read more

ادامه مطلب...
 
محمد مصطفایی به صورت غیابی به شش سال حبس تعزیری محکوم شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 20 آبان 1389 ساعت 18:54

 

محمد مصطفایی وکیل پایه یک دادگستری و فعال حقوق بشر که پرونده بسیاری از نوجوانان بزهکار محکوم به اعدام و هم چنین سکینه محمدی را برعهده داشت از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.  Read more

ادامه مطلب...
 
اشک ها و ناله های سینا ـ تاملی بر دردهای پناهجویان خردسال ایرانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 22 اسفند 1389 ساعت 19:44

 

سینای خردسال که پدر, مادر و برادر خود را در دریای خروشان از دست داد, نماینده نسل سومی است که از سلطه خودکامگان رنج می برد. پدر و مادر او از نسلی بودند که در سرزمین مادری شان, آینده روشنی ندیدند و به امید زندگی بهتر, دست به چنین کار خطرناکی زدند ... Read more

تصاویر سینای سیاه پوش در یکی از گورستانهای سیدنی, نمونه های تکان دهنده دیگری از مظلومیت مردم ایران را به جهانیان نشان داد. طرف دیگر آن سکه ای که تصویر خون آلود ندا را بر روی خود داشت. در آن روز سیاه, سینای نه ساله شاهد به خاک سپردن مادر, پدر و برادر خود بود تا برای همیشه از آن خاطره تلخ رنج ببرد.

ادامه مطلب...
 
احمد ملکی، دیپلمات ایرانی در ایتالیا در اعتراض به سرکوب مخالفان استعفا داد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 13 اسفند 1389 ساعت 09:57

 

يك عضو ارشد سركنسولگرى ايران در شهر ميلان در شمال ايتاليا، در اعتراض به سركوب معترضان ايرانى توسط حكومت اين كشور در ۲۵ بهمن، از سمت خود استعفا داده است.

احمد ملكى، معاون مستعفى كنسولگرى ايران در ميلان، در گفت و گو با بخش فارسى بى بى سى اعلام كرده كه به جنبش سبز ايران پيوسته است. او خواهرزاده مهدى كروبى از رهبران مخالف دولت در ايران است.

Read more

 

ادامه مطلب...
 
یک ورزشکار ایرانی دیگر به غرب پناهنده شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 12 اسفند 1389 ساعت 15:13

 یک ورزشکار ایرانی دیگر به دلیل عدم توجه مسئولان به خواسته های وی پناهنده شد. ایرج امیر خانی، جودوکار تهرانی وزن 81 کیلو گرم تیم ملی که مدال طلای جوانان آسیا و نقره جوانان جهان را در کارنامه خود دارد پس از محروم شدن توسط کمیته انظباطی فدراسیون جودو از طریق یکی از کشورهای اروپایی قصد مهاجرت به امریکا را دارد.

Read more

ادامه مطلب...
 
دانستنی‌هایی در مورد تحصیل در دانشگاه‌های آلمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 05 دی 1389 ساعت 18:58

 

بخش اول

 

برخی از نهادها و گروه‌های دانشجویی برای ورودیان جدید به دانشگاه و به ویژه دانشجویان خارجی دانشگاه‌های آلمان ناآشنا هستند. این نهادها غالبا در جهت رفع مشکلات دانشجویان و ارائه برنامه‌ریزی تحصیلی برای آنان فعالیت دارند.  

 

دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در آلمان از بخش‌ها و نهادهای مختلفی تشکیل شده است. یکی از این نهادهای دانشجویی، اداره امور صنفی دانشجویان (Allgemeine Studierendenausschuss) است، که آن را به اختصار اَستا (AStA) می‌نامند. این نهاد دانشجویی نمایندگی دانشجویان را در دانشگاه برعهده دارد.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
بازداشت 12 نفر از متحصنین پناهجو توسط پلیس آنکارا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 29 آذر 1389 ساعت 09:50

 

کامبیز شبانکاره، ترکیه - تعدادی از ایرانیان پناهنده در ترکیه، در اعتراض به سیاست‌های کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ترکیه، به یک تجمع اعتراض آمیز در مقابل دفتر این سازمان در آنکارا دست زدند، که با دخالت پلیس ترکیه روبرو شد.

 

پلیس ترکیه که از پیش برای مقابله با این تجمع اعتراض آمیز آماده شده بود، پس از پراکنده نمودن معترضان، ۱۲ تن از پناهندگان را دستگیر کرد. پناهندگان، پس از دستگیری به بازداشتگاه دفتر امور اتباع بیگانه پلیس تر کیه در آنکارا منتقل شدند. 

Read more

ادامه مطلب...
 
فشارهای غیرقانونی واستمدادروزنامه نگاروفعال حقوق بشرپناهنده درترکیه ازپارلمان اروپا ومدافعین حقوق بشر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 26 آذر 1389 ساعت 20:05

 

 
امیرحسین موحدی، سخنگوی جبهه اتحادملی ایران:  بااحترام به کلیه قوانین جمهوری ترکیه وبااطلاع ازحقوق قانونی خودبعنوان پناهنده که درحال طی مراحل انتقال به کشور مقصد میباشم،. و درحالیکه بخاطر کمپلکس بیماریهای قلب وعروق - دیابت وابسته به انسولین - هیپوتیروئید- بشدت نیازمند درمان و دارو هستم مراکز درمان ودارو درشهر دور افتاده بیلیجک ترکیه ازپذیرش درمان وخدمات داروئی به اینجانب امیرحسین موحدی خودداری میکنند، این درحالیست که دفترآسام وبخش مالی یو.ان درآنکارا باتمام قدرت تلاش دربهبودی من داشته وکلیه هزینه های درمان وداروی مرابه بیمارستان دولتی بیلجیک وداروخانه طرف قردادپرداخت کرده وجای شگفتی فراوان دارد که مقامات محلی این شهرترکیه می گویند طبق دستورعمل میکنند.

Read more

ادامه مطلب...
 
وضعیت سخت زندگی جاوید صفری پناهنده ایرانی مقیم ترکیه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 24 آذر 1389 ساعت 19:43

 

از حدود 4 سال قبل بدلیل ترس از دستگیری و مشکلات فروان امنیتی مجبور به ترک ایران و راهی کشور ترکیه شدم.

و به محض ورود به ترکیه خودم را به دفتر کمیساریای عالی پناهندگان مستقر در انکارا معرفی نمودم. و پس از 3 سال و تحمل مشکلات فروان روحی روانی موفق به گرفتن قبولی پناهندگی شدم. اما شنیدن قبولی از طرف یو ان سرآغاز گرفتاریهای دیگری برای من شده است.

ادامه مطلب...
 
مصاحبه مراد شیخی با مصطفی مطهری دانشجوی سابق الهیات و زندانی سیاسی روز عاشورا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 15 آذر 1389 ساعت 16:54

 

Read more

مراد شیخی: با درود های فراوان به شما ، شروع مصاحبه مان  را با معرفی از خودتان آغاز می کنیم:

 

مصطفی مطهری: مصطفی مطهری هستم، در  یک خانواده سنتی در تهران متولد شده ام. از دانشجویان الهیات دانشکده علوم حدیث که همواره منتقد حاکمیت و نظریه ی "ولایت فقیه" بودم، با نوشتن مقاله، وبلاگ، نظرات مخالف خود را در خصوص ولایت فقیه و حاکمیت اسلامی و همچنین عقاید اسلامی بیان می کردم، و با اندیشه های "سکولار" سعی در بیداری اذهان دانشجویان الهیات که غالبا موافق با جو حاکم بودند داشتم.

 

ادامه مطلب...
 
فنلاند به دیپلمات سابق ایرانی در هلسینکی 'پناهندگی داد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 07 آبان 1389 ساعت 14:23
 

یک دیپلمات سابق در سفارت ایران در هلسینکی که ماه گذشته در اعتراض به نحوه برخورد دولت ایران با معترضان از مقام خود استعفا داده بود، روز پنجشنبه گفت که فنلاند به او پناهندگی سیاسی داده است.

حسین علیزاده که تا اوایل ماه گذشته رایزن سوم سفارت ایران در هلسینکی بود، یکی از سه دیپلمات ایرانی است که در پی بحران پس از انتخابات سال 1388 ایران، در اروپا تقاضای پناهندگی سیاسی کردند.  Read more

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 9 از 11