عفو بین‌الملل: جهان تاریک‌تر و ناامن‌تر شده است / فقدان مسئولیت‌پذیری نسبت به پناهجویان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 04 اسفند 1395 ساعت 07:30

عفو بین‌الملل در گزارش سالانه‌اش از تبعیض و نفرت‌پراکنی در ایالات متحده آمریکا و اروپا اظهار نگرانی کرده است. سختگیری نسبت به پناهجویان از مواردی‌ست که عفو بین‌الملل در این گزارش بر آن تأکید کرده.

 

سلیل شتی، دبیرکل عفو بین‌الملل می‌نویسد: «جهان در سال ۲۰۱۶ تاریک‌تر و ناامن‌تر شد.»

 

Read more

ادامه مطلب...
 
جبار رسولی: یگانه راه آزادی ایران سرنگونی جمهوری اسلامی است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 15:05

به شخصه در تظاهرات های اعتراض آمیز بعد از کودتای انتخابات خرداد  سال 1388 در ایران هستم. در حقیقت من به عنوان جوان ایرانی تنها یکی از میلیون های جوان ایرانی از نسل سوخته بعد از انقلاب سال 1357 هستم.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
سعید فضل اولی، از پناهجویی در آلمان تا حضور در تیم ملی قایقرانی آلمان + لینگ مصاحبه و فایل صوتی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 16 آذر 1395 ساعت 07:03
سعید فضل اولی دارنده مدال نقره قایقرانی بازی های آسیایی اینچئون که  آلمان شد تا تمریناتش را در این کشور ادامه دهد، اعلام پناهندگی کرد.
او به همراه علی آقا میرزایی در کایاک دو نفره پارو می زد و پس از ناکامی در قهرمانی جهان با قهر از اردوی تیم ملی رفت و راهی آلمان شد.
Read more
ادامه مطلب...
 
پناهنده شدن کشتی گیر جوان ایرانی به کشور ایتالیا و واکنش دبیر فدراسیون جمهوری اسلامی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 25 مهر 1395 ساعت 11:38

سایت ایتالیایی «گرین می» گزارشی از محمد مهدی بی‌نیاز، کشتی‌گیر ایرانی منتشر کرده که در ماه ژوئن 2016 در ایتالیا پناهنده شده است، کشتی‌گیری که حضور در المپیک 2020 را هدف‌گذاری کرده است. براساس این گزارش، این آزادکار ایرانی در حال حاضر در آپارتمانی در شهر کالابریا واقع در جنوب غرب ایتالیا به همراه هم‌خانه‌ای‌های بنگلادشی و پاکستانی زندگی می‌کند.


Read more

ادامه مطلب...
 
نخست وزیر استرالیا خواستار دیپورت '8000 پناهجوی ایرانی شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 31 شهریور 1395 ساعت 06:43

 

در ایران استبداد اسلامی حکومت می کند. پناهندگی حق مسلم ایرانی هاست.

 

نخست وزیر و وزیر خارجه استرالیا روز سه‌شنبه بار دیگر گفتند پناهجویانی که به صورت غیرقانونی به این کشور رفته‌اند، باید به کشورهای خود بازگردند!

«مالکوم ترنبال» نخست‌وزیر استرالیا روز سه‌شنبه بار دیگر خواستار بازگشت پناهجویان غیرقانونی، از جمله ایرانی‌ها، به کشورهایشان را خواستار شد.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
مصاحبه تایمز با خلبان ایرانی که جمهوری اسلامی در ترکیه قصد ربودنش را داشت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 27 فروردین 1395 ساعت 20:24

خلبان ایرانی: به مقام امنیتی گفتم به اسرائیل پناهنده می شوم و علیه شما خواهم جنگید

چند روز گذشته رسانه های ترکیه از محکومیت دو ایرانی به شش سال زندان خبر دادند، که اتهام آنها، تلاش برای ربودن یک پناهجوی ایرانی و انتقال او به ایران عنوان شد.

این پناهجوی ایرانی، سرگرد خلبان احمدرضا خسروی، فارغ التحصیل دانشکده پلیس در ایران و از پرسنل هلی کوپتری نیروی انتظامی ایران بود.

 

Read more

 

ادامه مطلب...
 
احتمال پناهندگی «مهرداد پولادی» بازیکن تیم ملی فوتبل ایران در انگلستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 18 فروردین 1395 ساعت 16:51

مهرداد پولادی برای همیشه به بریتانیا رفت؟!

احتمال این که «مهرداد پولادی» فهرست ورزشکاران ایرانی که طی سه دهه اخیر به غرب و شرق پناهنده شده‌اند را کامل کند، بسیار است. هافبک و مدافع ملی پوش ایران که بی‌شک بهترین بازیکن تیم «کارلوس کی روش» در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود، در آستانه اعلام پناهندگی به انگلستان قرار گرفته است.

«خبرآنلاین» در گزارشی سربسته، اولین رسانه‌ای بود که احتمال پناهندگی مهرداد پولادی را بازتاب داد: «یکی از بازیکنان سابق تیم ملی به‌احتمال فراوان در انگلیس پناهنده خواهد شد.»


Read more

ادامه مطلب...
 
آسوشیتدپرس: توافق پنهان ایران و استرالیا برای استرداد 9 هزار پناهنده ایرانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 21 اسفند 1394 ساعت 07:07

خبرگزاری ایرانشهر - آسوشیتند پرس می‌گوید به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد دولت‌های ایران و استرالیا قرادادی را آماده امضا دارند که بر اساس آن ممکن است بیش از ۹ هزار متقاضی پناهندگی از استرالیا به ایران مسترد شوند.

Read more

ادامه مطلب...
 
مستند "فوکواماره" درباره پناهجویان، برنده جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 03 اسفند 1394 ساعت 15:55

مستند "فوکواماره" ساخته کارگردان ایتالیایی جیان‌فرانکو روسی به وضعیت پناهجویان در جزیره لامپدوزا می‌پردازد. کارگردان پس از دریافت جایزه از هزاران پناهجویی یاد کرد که در دریای مدیترانه جان باختند.

Read more

ادامه مطلب...
 
آخرین اطلاعات در مورد شرایط پناهجویان در کشور سوئد از اداره مهاجرت سوئد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 12 دی 1394 ساعت 14:06


در حال حاضر، اداره‌ی کل مهاجرت پذیرش پناهجویان را به این ترتیب انجام می دهد.

همه‌ی پناهجویانی که به سوئد می‌آیند از این حق برخوردارند که به درخواست آنها رسیدگی شود. کسانی نیز که نیازمند مسکن و کمک مالی باشند حق برخورداری از مسکن و کمک مالی دارند. اداره کل مهاجرت، برای اینکه بتواند وظایف خود در این زمینه‌ها را در شرایطی که در حال تغییر مداوم است انجام دهد، باید هر روز شیوه‌ی کار خود را متناسب سازد و کامل‌تر کند.


Read more

ادامه مطلب...
 
مراد شیخی: سرنگونی جمهوری اسلامی و آزادی ایران، پایان دوران پناهندگی ایرانیان و نسل سوخته بعد از انقلاب، و آغازی برای پیشرفت کردن مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 01 دی 1395 ساعت 09:54

واقعیت مستند عملکرد ظالمانه و نقض حقوق ابتدائی و علنی شهروندان ایرانی و بی حقوقی های آشکار و سرکوبگری های دائمی ثابت میکند که نظام فاشیست و دیکتاتوراسلامی تغیر ناپذیر است، و یگانه راه بقاء و طول عمرش نیز بستگی به ادامه همین سیاست های ضد انسانی و بشری دارد.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
امضاء پتیشن به سازمان ملل برای لغو پناهندگی ایرانی هائی که به ایران سفر می کنند + فارسی ـ انگلیسی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 27 مهر 1395 ساعت 14:20
به: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ٬ پارلمان اروپا

خانم ها و آقایان محترم

در طول 36 سالی که از حاکمیت دیکتاتوری مذهبی در ایران می گذرد میلیونها ایرانی بدلیل شرایط سرکوب. وطن خود را ترک کرده و به خارج از ایران مهاجرت و بسیاری نیز اعلام پناهندگی نمودند. ما از حقوق پناهندگان دفاع کرده و می کنیم . ما معتقدیم که پناهندگی حق مسلم تمامی ایرانیانی است که از ایران تحت حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی ایران می گریزند.

Read more

ادامه مطلب...
 
مصاحبه اختصاصی با پناهنده شهرام سبزواری، کارمند امنیتی بخش حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 16 مهر 1395 ساعت 06:23

مصاحبه اختصاصی ایرانشهر با مقام امنیتی ارتش ایران


شهرام سبزواری متولد 1352 در تهران، کارمند امنیتی بخش حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی با رتبه 12 و تخصص فن آوری اطلاعات و تاسیسات مخابراتی و شنود، از سال 84 تا 87 مشاورِ معاونِ هماهنگ کننده نیروی زمینی در خرید الکترونیکی جهتِ تقویت نیروی دفاعی ارتش بوده و از سال 87 تا سال 90 مشاور کامپیوتری اداره بهداشت و درمان نزاجا و از سال 90 تا 93 مشاور مدیر تهیه خرید نزاجا در بخش الکترونیک و سیستمهای مربوط به تجهیزات مخابراتی و شنود بوده اند که به واسطه تخصصشان موظف به تهیه، بررسی و هماهنگی جهت استفاده از سیستمهای فن آوری اطلاعات و تاسیسات مخابراتی و شنود بوده اند که اواخر سال 93 در پی عدم قبول استعفای ایشان از جانب دولت جمهوری اسلامی، مجبور به ترک غیر قانونی ایران و پناهندگی به کشوری دیگر شده اند.


Read more

ادامه مطلب...
 
مهدخت مهرآذین: تا زمانی که حکومت جنایتکار اسلامی در قدرت است، 'پناهندگی ایرانیان در خارج از کشور هم ادامه خواهد داشت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 22 شهریور 1395 ساعت 12:57

حدود چهار دهه است که جمهوری اسلامی (اسلام سیاسی) در ایران به قدرت رسیده است. این اتفاق شوم در سال 1357و  بدلیل اشتباه تاریخی مردم و عدم شناخت درست از تفکر نهاد روحانیت شیعه و مخصوصا شخص خمینی  به وقوع پیوست. از این تاریخ به بعد کشور ایران شاعد عقب ماندگی و دستخوش اتفاقات بسیار تلخ شده است، و زندگی ایرانیان به اسارت گرفته شده است.


Read more

ادامه مطلب...
 
کشور نروژ حق اقامت پناهندگانی که به کشورشان سفر کنند را لغو می کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 25 فروردین 1395 ساعت 19:23

پناهجويان بايد برای پناهنده شدن به دولت ميزبان ثابت کنند که به دلايل نقض حقوق بشر، سياسی، دينی و مذهبی، عقيدتی و مانند آنها، با خطر زندان، شکنجه و اعدام  مواجه‌اند. اما حالا دولت نروژ می‌گويد چطور می‌شود کسی با يک يا چند بهانه اين‌چنينی از اين کشور پناهندگی و اقامت گرفته باشد، اما پس از مدتی با تهيه پاسپورت پنهانی به زادگاهش رفت و آمد میکند. دولت نروژ هم به باطل کردن امور پناهندگی کسانی که به ایران باز می گردند پیوست.


Read more

ادامه مطلب...
 
ویدیو آهنگ بی تو، در توصیف وضعیت نابسامان پناهجویان آواره و بی پناه / کاری از سروش کریمی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 09 فروردین 1395 ساعت 15:03

این آهنگ برای اولین مرتبه از طرف «سروش کریمی» تقدیم شده است به سایت «پناهندگان ایرانی».

حکایت زندگی دردناک پناهجویانیست که برای رسیدن به یک دنیای بهتر و فردای روشنتر و آزادی زندگی در سرزمینی امن ناچارند که خطرات زیادی را به جان بخرند. که در ماه ها و سال های گذشته بسیاری از همین پناهجویان از کشورهای مختلف جانشان را در دریاها از دست داده اند، و یا اینکه بعد از رسیدن به خشکی در پشت در های بسته کشورهای پناهنده پذیر اسیر شده اند، و در این راه نه دولت ها، و نه حتی نمایندگان کمیساریای پناهندگان سازمان ملل نیز به مشکلاتشان رسیدگی نمیکنند.


Read more

 

ادامه مطلب...
 
پناهندگی 8 هزار ایرانی‌تبار به آلمان تنها در ژانویه و فوریه 2016 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 20 اسفند 1394 ساعت 07:49

وزارت کشور آلمان اعلام کرد در ماه ژانویه و فوریه 2016 مجموعا 153 هزار و 99 نفر را در دفاتر ثبت پرونده‌های پناهندگی به این کشور ثبت نام کرده است که بیش از 8 هزار تن از این افراد ایرانی تبار بوده‌اند.

Read more

ادامه مطلب...
 
مراد شیخی: طرح و مطلب پناهندگان قلابی که به ایران سفر میکنند! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 18 بهمن 1394 ساعت 10:27

این طرح بخوبی نشان از ماهیت دروغین ایرانی هائی دارد که برای گرفتن قبولی پناهندگی ادعا می کنند که توسط جمهوری اسلامی مورد اذیت و آزار و شکنجه و زندان و ظلم و ستم... و  نقض حقوق بشر قرار گرفته اند. منظور پناهندگان قلابی ایرانیست که بعد از اینکه وکلای یو ان ادعاهای ساختگی و دروغینشان را باور نمودند و به آنان حق پناهندگی دادند، و در پشت پرده و پنهانی به سفارت های جمهوری اسلامی میروند و با گرفتن پاسپورت ایرانی، هر چند وقت یک مرتبه با چمدان های پر از سوغاتی به ایران سفر میکنند!


Read more

 

ادامه مطلب...
 
کانادا اقامت پناهندگانی را که به کشور خود رفت‌ و آمد دارند «لغو می‌کند» مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 07 دی 1394 ساعت 13:39

رسانه های کانادا گزارش داده اند که دولت اين کشور اقدامات خود را برای لغو اقامت آن دسته از افرادی که از اين کشور پناهندگی گرفته‌اند، ولی بعدا به همان کشوری که از آن فرار کرده‌‌ بودند سفر کرده‌اند، تسريع کرده است.

در همين زمينه، «تورنتو استار» در کانادا گزارش داده است، تغييرات در قوانين مهاجرتی در سال ۲۰۱۲ به دولت اختيارات تازه ای داده است که براساس ان دولت فدرال اکنون فعالانه‌ به بررسی و بازگشايی پرونده هايی می پردازد که شرايط‌شان از زمان اعظای اقامت دائم تا کنون عوض شده است.

Read more

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 2 از 11