نخست وزیر استرالیا خواستار دیپورت '8000 پناهجوی ایرانی شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 31 شهریور 1395 ساعت 06:43

 

در ایران استبداد اسلامی حکومت می کند. پناهندگی حق مسلم ایرانی هاست.

 

نخست وزیر و وزیر خارجه استرالیا روز سه‌شنبه بار دیگر گفتند پناهجویانی که به صورت غیرقانونی به این کشور رفته‌اند، باید به کشورهای خود بازگردند!

«مالکوم ترنبال» نخست‌وزیر استرالیا روز سه‌شنبه بار دیگر خواستار بازگشت پناهجویان غیرقانونی، از جمله ایرانی‌ها، به کشورهایشان را خواستار شد.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
مهدخت مهرآذین: تا زمانی که حکومت جنایتکار اسلامی در قدرت است، 'پناهندگی ایرانیان در خارج از کشور هم ادامه خواهد داشت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 22 شهریور 1395 ساعت 12:57

حدود چهار دهه است که جمهوری اسلامی (اسلام سیاسی) در ایران به قدرت رسیده است. این اتفاق شوم در سال 1357و  بدلیل اشتباه تاریخی مردم و عدم شناخت درست از تفکر نهاد روحانیت شیعه و مخصوصا شخص خمینی  به وقوع پیوست. از این تاریخ به بعد کشور ایران شاعد عقب ماندگی و دستخوش اتفاقات بسیار تلخ شده است، و زندگی ایرانیان به اسارت گرفته شده است.


Read more

ادامه مطلب...
 
کشور نروژ حق اقامت پناهندگانی که به کشورشان سفر کنند را لغو می کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 25 فروردین 1395 ساعت 19:23

پناهجويان بايد برای پناهنده شدن به دولت ميزبان ثابت کنند که به دلايل نقض حقوق بشر، سياسی، دينی و مذهبی، عقيدتی و مانند آنها، با خطر زندان، شکنجه و اعدام  مواجه‌اند. اما حالا دولت نروژ می‌گويد چطور می‌شود کسی با يک يا چند بهانه اين‌چنينی از اين کشور پناهندگی و اقامت گرفته باشد، اما پس از مدتی با تهيه پاسپورت پنهانی به زادگاهش رفت و آمد میکند. دولت نروژ هم به باطل کردن امور پناهندگی کسانی که به ایران باز می گردند پیوست.


Read more

ادامه مطلب...
 
ویدیو آهنگ بی تو، در توصیف وضعیت نابسامان پناهجویان آواره و بی پناه / کاری از سروش کریمی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 09 فروردین 1395 ساعت 15:03

این آهنگ برای اولین مرتبه از طرف «سروش کریمی» تقدیم شده است به سایت «پناهندگان ایرانی».

حکایت زندگی دردناک پناهجویانیست که برای رسیدن به یک دنیای بهتر و فردای روشنتر و آزادی زندگی در سرزمینی امن ناچارند که خطرات زیادی را به جان بخرند. که در ماه ها و سال های گذشته بسیاری از همین پناهجویان از کشورهای مختلف جانشان را در دریاها از دست داده اند، و یا اینکه بعد از رسیدن به خشکی در پشت در های بسته کشورهای پناهنده پذیر اسیر شده اند، و در این راه نه دولت ها، و نه حتی نمایندگان کمیساریای پناهندگان سازمان ملل نیز به مشکلاتشان رسیدگی نمیکنند.


Read more

 

ادامه مطلب...
 
پناهندگی 8 هزار ایرانی‌تبار به آلمان تنها در ژانویه و فوریه 2016 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 20 اسفند 1394 ساعت 07:49

وزارت کشور آلمان اعلام کرد در ماه ژانویه و فوریه 2016 مجموعا 153 هزار و 99 نفر را در دفاتر ثبت پرونده‌های پناهندگی به این کشور ثبت نام کرده است که بیش از 8 هزار تن از این افراد ایرانی تبار بوده‌اند.

Read more

ادامه مطلب...
 
مراد شیخی: طرح و مطلب پناهندگان قلابی که به ایران سفر میکنند! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 18 بهمن 1394 ساعت 10:27

این طرح بخوبی نشان از ماهیت دروغین ایرانی هائی دارد که برای گرفتن قبولی پناهندگی ادعا می کنند که توسط جمهوری اسلامی مورد اذیت و آزار و شکنجه و زندان و ظلم و ستم... و  نقض حقوق بشر قرار گرفته اند. منظور پناهندگان قلابی ایرانیست که بعد از اینکه وکلای یو ان ادعاهای ساختگی و دروغینشان را باور نمودند و به آنان حق پناهندگی دادند، و در پشت پرده و پنهانی به سفارت های جمهوری اسلامی میروند و با گرفتن پاسپورت ایرانی، هر چند وقت یک مرتبه با چمدان های پر از سوغاتی به ایران سفر میکنند!


Read more

 

ادامه مطلب...
 
کانادا اقامت پناهندگانی را که به کشور خود رفت‌ و آمد دارند «لغو می‌کند» مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 07 دی 1394 ساعت 13:39

رسانه های کانادا گزارش داده اند که دولت اين کشور اقدامات خود را برای لغو اقامت آن دسته از افرادی که از اين کشور پناهندگی گرفته‌اند، ولی بعدا به همان کشوری که از آن فرار کرده‌‌ بودند سفر کرده‌اند، تسريع کرده است.

در همين زمينه، «تورنتو استار» در کانادا گزارش داده است، تغييرات در قوانين مهاجرتی در سال ۲۰۱۲ به دولت اختيارات تازه ای داده است که براساس ان دولت فدرال اکنون فعالانه‌ به بررسی و بازگشايی پرونده هايی می پردازد که شرايط‌شان از زمان اعظای اقامت دائم تا کنون عوض شده است.

Read more

ادامه مطلب...
 
عباس معروفی ساکن برلین آلمان: می خواهم به ایران برگردم! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 03 آذر 1394 ساعت 06:59

لغو پناهندگی پناهندگان سیاسی که به داخل ایران سفر می کنند‏: ‏


عباس  معروفی:


(از 11 اسفند 1374 که از چنبره‌ی سعید امامی و باند مخوفش به آلمان گریختم، تا 11 اسفند 1394 بیست سال گذشت. تمام این مدت در روشنایی راه رفتم و کار کردم؛ انگار در آکواریوم زندگی می‌کنم. می‌خواستم همه ببینند کجا می‌روم؟ کجا می‌آیم؟ با کی می‌روم؟ با کی می‌آیم؟ چرا می‌روم؟... از کار و نوشتار تا مرز زندگی‌ام را برای خوانندگانم نوشتم و گفتم. حالا تصمیم گرفته‌ام روز 11 اسفند در روشنایی به تهران برگردم. هیچ چیزی هم نمی‌تواند مانع برگشتنم شود، هیچ چیز. می‌تواند؟).


Read more

ادامه مطلب...
 
نکات بسیار مهم برای متقاضیان پناهندگی در کشور سوئد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 09 مهر 1394 ساعت 07:39

مقررات مربوط به اینکه چه کسی حق گرفتن پناهندگی در سوئد را دارد، در معاهدهٔ پناهندگی سازمان ملل متحد و قانون سوئد نوشته شده است. این ادارهٔ کل امور مهاجرت است که به درخواست پناهندگی شما رسیدگی میکند.

اگر قراربراین شد که درخواست شما در سوئد رسیدگی شود، در خِلال رسیدگی به در خواستتان از طرف ادارهٔ امور مهاجرت، حق ماندن در سوئد را دارید.

Read more

ادامه مطلب...
 
اعتراض تعدادی از پناهندگان ایران ساکن باکو به فشار های یوان، دولت آذربایجان، بدلیل فشارها و بی توجه اي به وضعیت سخت آنان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 10 مرداد 1394 ساعت 15:33

هفت نفر از پناهندگان ایرانی در شهر باکو آذربایجان به مدت پنج روز است که به دلیل دستگیری دو پناهنده دیگر دست به اعتصاب و اعتراض زده اند.


این پناهنده های معترض همان کسانی هستند که 3 سال قبل تر نیز در مقابل یوان دهن و چشم و گوش خود را بخاطر بی تفاوتی مسئولین یوان نسبت به وضعیت و سرنوشت آنان  دوخته بودند.

Read more

ادامه مطلب...
 
مصاحبه تایمز با خلبان ایرانی که جمهوری اسلامی در ترکیه قصد ربودنش را داشت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 27 فروردین 1395 ساعت 20:24

خلبان ایرانی: به مقام امنیتی گفتم به اسرائیل پناهنده می شوم و علیه شما خواهم جنگید

چند روز گذشته رسانه های ترکیه از محکومیت دو ایرانی به شش سال زندان خبر دادند، که اتهام آنها، تلاش برای ربودن یک پناهجوی ایرانی و انتقال او به ایران عنوان شد.

این پناهجوی ایرانی، سرگرد خلبان احمدرضا خسروی، فارغ التحصیل دانشکده پلیس در ایران و از پرسنل هلی کوپتری نیروی انتظامی ایران بود.

 

Read more

 

ادامه مطلب...
 
احتمال پناهندگی «مهرداد پولادی» بازیکن تیم ملی فوتبل ایران در انگلستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 18 فروردین 1395 ساعت 16:51

مهرداد پولادی برای همیشه به بریتانیا رفت؟!

احتمال این که «مهرداد پولادی» فهرست ورزشکاران ایرانی که طی سه دهه اخیر به غرب و شرق پناهنده شده‌اند را کامل کند، بسیار است. هافبک و مدافع ملی پوش ایران که بی‌شک بهترین بازیکن تیم «کارلوس کی روش» در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود، در آستانه اعلام پناهندگی به انگلستان قرار گرفته است.

«خبرآنلاین» در گزارشی سربسته، اولین رسانه‌ای بود که احتمال پناهندگی مهرداد پولادی را بازتاب داد: «یکی از بازیکنان سابق تیم ملی به‌احتمال فراوان در انگلیس پناهنده خواهد شد.»


Read more

ادامه مطلب...
 
آسوشیتدپرس: توافق پنهان ایران و استرالیا برای استرداد 9 هزار پناهنده ایرانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 21 اسفند 1394 ساعت 07:07

خبرگزاری ایرانشهر - آسوشیتند پرس می‌گوید به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد دولت‌های ایران و استرالیا قرادادی را آماده امضا دارند که بر اساس آن ممکن است بیش از ۹ هزار متقاضی پناهندگی از استرالیا به ایران مسترد شوند.

Read more

ادامه مطلب...
 
مستند "فوکواماره" درباره پناهجویان، برنده جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 03 اسفند 1394 ساعت 15:55

مستند "فوکواماره" ساخته کارگردان ایتالیایی جیان‌فرانکو روسی به وضعیت پناهجویان در جزیره لامپدوزا می‌پردازد. کارگردان پس از دریافت جایزه از هزاران پناهجویی یاد کرد که در دریای مدیترانه جان باختند.

Read more

ادامه مطلب...
 
آخرین اطلاعات در مورد شرایط پناهجویان در کشور سوئد از اداره مهاجرت سوئد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 12 دی 1394 ساعت 14:06


در حال حاضر، اداره‌ی کل مهاجرت پذیرش پناهجویان را به این ترتیب انجام می دهد.

همه‌ی پناهجویانی که به سوئد می‌آیند از این حق برخوردارند که به درخواست آنها رسیدگی شود. کسانی نیز که نیازمند مسکن و کمک مالی باشند حق برخورداری از مسکن و کمک مالی دارند. اداره کل مهاجرت، برای اینکه بتواند وظایف خود در این زمینه‌ها را در شرایطی که در حال تغییر مداوم است انجام دهد، باید هر روز شیوه‌ی کار خود را متناسب سازد و کامل‌تر کند.


Read more

ادامه مطلب...
 
مصوبه کنگره آمریکا: ورود کسانی که به ایران سفر می کنند به آمریکا ممنوع است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 19 آذر 1394 ساعت 15:01
Dec 9, 2015 — کنگره (مجلس) نمایندگان آمریکا محدودیت‌های تازه‌ای را برای کشورهای حامی تروریسم تصویب کرد. بر اساس این مصوبه کسانی که طی پنج سال گذشته از جمله به ایران سفر کرده اند از ورود آنها به کشور ایالات متحده آمریکا جلوگیری خواهد شد. این مصوبه شامل ایرانی هایی که دارای تابعیت کشورهای اروپایی هستند نیز می شود.
Read more
ادامه مطلب...
 
سعید فضل اولی، ملی پوش و دارنده مدال نقره آسیا پناهنده شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 21 مهر 1394 ساعت 13:52

ملی‌پوش قایقرانی و دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی اینچئون در آلمان تقاضای پناهندگی کرد

"سعید فضل اولی" که نزدیک به یک ماه پیش راهی آلمان شد تا تمریناتش را در این کشور ادامه دهد، اعلام پناهندگی کرد.

Read more

ادامه مطلب...
 
تا به کی باید رفت از دیاری به دیاری دیگر؟ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 13 شهریور 1394 ساعت 18:07

به قول فروغ فرخزاد : تا به كي بايد رفت از دياري به دياري ديگر ..!؟؟!


از دو حال خارج نيست. يا اروپايي ها تاريخ خود شان را به فراموشي سپرده اند و يا اينكه از ان بي خبرهستند!


و انگار همين صد، صد و پنجاه سال پيش بود كه خَيل بسياري از مردم اروپا، بخاطر نآن، بخاطر كار، بخاطر زندگي بهتر، دسته، دسته به آمريكا مهاجرت كردند. همان كشتي هايي كه با سرنشين هايش، آب هاي دريا ها و اقيانوس ها را پشت سر گذاشتند و به آسودگي به سواحل أمن در آمريكا رسيدند. چگونه بود كه انها به مقصد رسيدند و چگونه است كه كشتي هاي اين عصر و زمانه و سرنشين هايش به ساحل امن و به مقصد نمي رسند!!!

Read more

ادامه مطلب...
 
دولت نروژ هم به باطل کردن امور پناهندگی کسانی که به ایران باز می گردند پیوست مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 12 تیر 1394 ساعت 20:09

ترجمه از خانم نازی ش : وزارت دادگستری دولت جدید نروژ تصمیم گرفته که دستورالعمل هایی در رابطه با پس گرفتن پناهندگی از پناهنده هایی که بعد از پناهندگی گرفتن به کشور خود برای تعطیلات و یا دیدار باز میگردند تصویب کند. آنها معتقد هستند که این نوع سفر ها بر خلاف قوانین و مصوبات پناهندگی است و سفر های اینچنینی سو استفاده از حقوق و مزایا ی پناهندگی و نشان دهنده داشتن یک پناهندگی غیر حقیقی است و به همین دلیل مهم است که واکنش آشکاری در این رابطه با این نوع پناهنده ها انجام بشود.


Read more

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 2 از 11