بهاالدین مرادی، قهرمان سابق کشتی جام باشگاه‌های آسیا و مربی کشتی کُردستان، پناهنده آلمان شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 01 مهر 1393 ساعت 18:55

 

فشارهای امنیتی مربی کشتی کُرد را مجبور به تقاضای پناهندگی از آلمان کرد

 

به گزارش آژانس کُردپا قهرمان سابق کشتی جام باشگاه‌های آسیا و مربی کشتی کُردستان به دلیل فشار نهادهای امنیتی مجبور به ترک ایران شد.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
مرگ یک پناهنده دیگر بنام «حمید خزایی»، (24 ساله)، در جزیره مانوس استرالیا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 12 شهریور 1393 ساعت 17:07

بر اساس گزارش پایگاه خبری استرالیایی نیوز در این نامه که در اول سپتامبر خطاب به سازمان خدمات پزشکی و بهداشت بین‌الملل نوشته شده آمده است: ما به عنوان کسانی که این نامه را امضا می‌کنیم شما را مسئول عواقب عدم درمان و بیماری‌های دوستانمان می‌دانیم.

Read more

ادامه مطلب...
 
مصاحبه با رامین «حمیدی پناهجوی»، سیاسی در کشور سوئد ـ ( مصاحبه کننده مراد شیخی مسئول سایت پناهندگان ایرانی ) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 15 تیر 1393 ساعت 11:36

مراد شیخی: لطفا خودتان را کمی معرفی کنید و خلاصه‌ای از مشکلات سیاسی‌ای که در ایران برای‌تان پیش آمده بگویید.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
به بهانه روز جهانی پناهندگان؛ آوارگان و پناهندگان آسیب‌پذیرتر از همیشه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 30 خرداد 1393 ساعت 18:38

توانا:۲۰ ژوئن توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل روز جهانی پناهندگان نامگذاری شده است. طبق آمار منتشر شده از سوی این نهاد بین‌المللی بیش از ۵۰ میلیون جمعیت انسانی تا پایان سال ۲۰۱۳  وادار به ترک محل زندگی‌شان شده‌اند؛ رقمی که طی بیست سال اخیر بی‌سابقه بوده و بعد از جنگ جهانی دوم به بالاترین میزان خود رسیده است. این آمار شش میلیون بیشتر از میزان آوارگان و پناهندگان تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی است.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
شمار پناهجویان ایرانی در آلمان رکورد ۱۰ ساله را شکست مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 09 خرداد 1393 ساعت 10:30

• طبق آمار اداره فدرال برای امور مهاجران و پناهجویان در آلمان ۴۴۲۴ ایرانی در سال ۲۰۱۳ از این کشور درخواست پناهندگی کردند که این بالاترین رقم پناهجویان ایرانی در آلمان در ده سال اخیر است. به ۲۶۳ ایرانی پناهندگی داده شد.

Read more

ادامه مطلب...
 
تحصن پناهجویان ایرانی و افغان در آنکارا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 27 فروردین 1393 ساعت 17:18

به دنبال درگیری میان چند ایرانی و ترک در شهر کایسری ترکیه که منجر به زخمی شدن چند نفر از ایرانیان شد، پناهجویان ایرانی برای اعتراض مقابل دفتر پناهندگان سازمان ملل در آنکارا تجمع کردند.

 

پناهجویان مقیم ترکیه با مشکلاتی نظیر نداشتن اجازه کار، نداشتن هیچگونه بیمه و هزینه زندگی و نیز طولانی شدن روند پناهندگی‌شان درگیرند. پناهجویان ساکن کایسری اما ظاهرا شرایط بدتری دارند.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
سه دهه پناهندگی ايرانیان در آلمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 02 اسفند 1392 ساعت 10:34

مهاجرت و تبعید ایرانیان به خارج به دلایل متفاوتی صورت گرفته و تغییرات سیاسی-اجتماعی در ایران گروه‌هایی گوناگون را به مهاجرت یا پناهندگی برانگیخته است. نگاهی به انگیزه‌ها و وضعیت پناهندگان ایرانی ۳۵ سال گذشته در آلمان.

 

در آستانه استقرار دولت جمهوری اسلامی در ايران و نیز درست بعد از آن، اولين گروه که نزديکان و هواداران رژيم سلطنت بودند به مهاجرت رفتند. اين گروه بيشتر راهی کشورهای امريکا و کانادا شدند. ایران در همين زمان شاهد بازگشت گروهی از مهاجران و تبعيديان بود که بعد از سالها از اروپا و دیگر کشورها برمی‌گشتند. عده‌ای از آنها چندی بعد دوباره مجبور به ترک ايران شدند.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
درخواست پناهندگی فرزاد ایوبی قهرمان سابق جودو و جوجیتسوی ایران از آلمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 12 بهمن 1392 ساعت 18:27

درخواست پناهندگی قهرمان سابق جودوی ایران از آلمان: فرزاد ایوبی قهرمان سابق جودو و جوجیتسوی ایران از آلمان تقاضای پناهندگی کرده است. وی در گفت‌و‌گو با دویچه وله از مشکلات خود و انگیزه خروج از ایران و نیز علل درخواست پناهندگی در آلمان می‌گوید.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
قتل، به کارگردانی وزارت اطلاعاتِ ایران ـ روایتِ من از دیدار و گفت‌و‌گو با رامین و رایا حمیدی، پناهجویانِ گریخته از کشتارگاهِ ایران مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 05 بهمن 1392 ساعت 09:19

م.روانشید Read more

به عنوان نویسنده و خبرنگار، بیش از بیست روز با رامین حمیدی و رایا (دختر 12 ساله‌اش) زندگی کردم تا بدانم او دقیقا کیست و چه می‌کند، دغدغه‌هایش چیست، نوع نگاه‌اش را به قضایای امروزِ ایران بدانم، و در نهایت نمونه‌ی بارزِ کسی را که از کشتارگاهِ ایران گریخته است ببینم و از نزدیک حس‌اش کنم.

او به تازگی نخستین پاسخِ منفی‌اش را از دولتِ سوئد دریافت کرده است، آمدم تا ببینم او کیست، به دفاع نیامده‌ام، به تحقیق آمده‌ام.

1543299_584234271664676_258941126_n.jpg - 25.16 Kb

ادامه مطلب...
 
دولت بریتانیا به افغان 'خداناباور' پناهندگی داد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 24 دی 1392 ساعت 08:43

دولت بریتانیا به یک مرد افغان به دلیل انکار وجود خدا پناهندگی داده است.

وزارت کشور بریتانیا اعلام کرده است درخواست پناهندگی یک شهروند بیست و سه ساله افغان را، که نام او فاش نشده، پذیرفته است زیرا این احتمال وجود داشت که این فرد در صورت بازگرداندن اجباری به کشورش، به خاطر عدم اعتقاد دینی مورد اذیت و آزار قرار گیرد.


Read more

ادامه مطلب...
 
کيستی چندگانه پناهندگان و مهاجران ـ ناهيد کشاورز مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 16 تیر 1393 ساعت 09:24

مهاجرت و تبعيد ايرانيان به خارج از کشور در ۳۵ سال گذشته با دلايل و شرايط متفاوتی همراه بود. شرايط و علل مهاجرت ايرانيان نه تنها در وضعيت زيستی آنها تغييرات جدی ايجاد کرده است بلکه هويت‌های تازه‌ای را هم رو در روی آنها قرار داده است.

Read more

ادامه مطلب...
 
در حمایت از پناهنده سیاسی «رامین احمدی» و دختر او مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 09 تیر 1393 ساعت 12:42

رامین حمیدی، فعال سیاسی و صاحب کتابِ «جنایات و مکافاتِ اسلام در ایران» بیش از یک سال است که به همراهِ دختر ۱۲ ساله‌اش «رایا»، ساکن سوئد است. دولت سوئد در در ناباوری، با اقامت رامین حکم منفی داده است و گویا نمی‌دانند بازگشت رامین حمیدی به ایران، مصادف می‌شود با مرگِ قطعی او و شاید مرگِ غم‌انگیزِ رایا. نمی‌خواهیم و نمی‌گذاریم رامین و رایا همچون حمید حاجی‌زاده و پسر ۱۰ ساله‌اش کارون، در کشتارگاه ایران سلاخی شوند.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
اقامت دائم برای دانشجویان مقطع دکترا ـ (پارلمان سوئد تصویب کرد) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 28 خرداد 1393 ساعت 17:58

سرانجام تلاشهای دانشجویان خارجی‌ دکترا در سوئد منجر به تصویب قانون اعطای اقامت دائم به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقاطع دکترا و لیسننتیت شد. بر اساس قانونی‌ که امروز ۱۷ ماه ژوئن ۲۰۱۴ در پارلمان سوئد تصویب شد، دانشجویانی که در مقاطع دکترا و لیسنتیت شاغل به تحصیل هستند به شرط دارا بودن ۴ سال اقامت تحصیلی‌ در طول هفت سال گذشته میتوانند برای دریافت اقامت دائم درخواست خود را تسلیم اداره مهاجرت سوئد نمایند.

Read more

ادامه مطلب...
 
ایتالیا، زندان پناهندگان سیاسی است ـ کاوه بنائی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 02 خرداد 1393 ساعت 13:29

شانس با آنهائی است که با قصد ورود به دنیائی بهتر در دریاها طعمه امواج می شوند. کسانی که، زنده به ساحل اروپا در ایتالیا می رسند در مدت زمانی دیگر، مرگی آرام را در آغوش می گیرند مرگی آرام که صدای آن را هیچ کس نمی خواهد بشنود. آری، ایتالیا تنهاست! در همیاری و کمک  اروپا و دیگر متحدان رهایش کرده اند. اما به تنهائی قادر است برای همۀ پناهندگان مرگی بی صدا را فراهم کند. ادعای این که هیچ دستی یاری به معضل پناهندگان پس ازورود به خاک ایتالیا نمی دهد، از رفتار متناقض دولتمردان و قوانین نانوشته حمایت از پناهندگان می باشد.

Read more

 

ادامه مطلب...
 
مراد شیخی: حمله به پناهجویان ایرانی در ترکیه محکوم است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 25 فروردین 1393 ساعت 15:15

در شامگاه گذشته، ۱۳ آوریل ۲۰۱۴، فعالان سیاسی و حقوق بشر پناهنده در شهر کایسری، توسط عده‌ای ناشناس مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند.

بدون شک این حمله وحشیانه توسط عوامل اطلاعات جمهوری اسلامی داده شده است. جمهوری اسلامی ید طولائی در کارهای تروریستی در داخل و خارج کشور دارد.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
بیوگرافی پناهنده سیاسی مسعود امینی ( م . روان شید ) شاعر – نویسنده – روزنامه نگار- پژوهشگر فرهنگی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 17 بهمن 1392 ساعت 14:46

متولد 8 خرداد 1345 خرمشهر

 

از سال 56 – 57 آغاز به نوشتن و از سال 60 به طور جدی نوشتن را ادامه داده‌ام .

 

از سال 61 عضویت در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران .

 

Read more

ادامه مطلب...
 
کلیات قانون دوبلین 3 ـ از سال 2014 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 06 بهمن 1392 ساعت 11:01

قرارداد دوبلین 3 شرایط پذیرش و نحوه رسیدگی به درخواست آن دسته از پناه جویان را که درخواست پناهندگیشان را دریک کشور اتحادیه اروپا ارائه داده، اما ویزای یک کشور دیگر را داشته، یا از کشور دیگری عبور کرده یا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا قبلا درخواست پناهندگی داده بودند را تعریف، تعیین و مشخص می کند. این قرارداد تعیین می کند که چه کشوری مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را داشته و در چه حالتی یک پناه جو به کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا بازگردانده می شود. یک بانک اطلاعاتی ثبت اثر انگشت متقاضیان پناهندگی بنام "اویروداک" نیز وظیفه دارد تا شناسائی متقاضیان پناهندگی که قبلا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده بوده اند را تسهیل کند.

 

Read more

 

ادامه مطلب...
 
مراد شیخی: اقتصاد عامل تعئین کننده پناهندگی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 03 بهمن 1392 ساعت 13:02

مراد شیخی:Read more

41529_1272566502_2049213_n.jpg - 11.66 Kb

 

آیت الله خمینی در سال 1357 گفت که ما برای خربزه انقلاب نکردیم اقتصاد مال خر است! (ما انقلاب نکردیم تا خربزه ارزان بشود، ما برای اسلام انقلاب کردیم). خمینی در حالی این مسئله را بیان کرد که همزمان با پیروزی انقلاب به مردم وعده های پول نفت و آب و برق مجانی داده بود! ایرانیان فریب خورده برای بهتر شدن وضع زندگی شان به خیابان ها ریختند! و نمی دانستند که جهل خمینی امکان داشتن زندگی دنیائی بهتر و استقلال و آزادی را نخواهد داد. و در این شکل از آگاهی هرگز به یاوه های دروغین آخوند خمینی باور نمی کردند. و صراحتن به او می گفتند که لطفن شما خفه شوید!

ادامه مطلب...
 
قربانیان خاموش ـ به قلم م .روان شید (عضو انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد ایران _ عضو کانون نویسندگان ایران) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 08 دی 1392 ساعت 09:10

م .روان شید Read more

 

قربانیانِ بی‌نام و نشان، قربانیانِ ساکت، قربانیانِ صبور...

خاکی که به اسارت درمی‌آید، خاکی که به یغما می‌رود، خاکی که جولانگاهِ قصابانِ خندانِ روح و جسمِ آدمی می‌شود، قربانیانِ پیدا و پنهانی را به یادگار می‌گذارد، اندوهگین کودکان و زنان و مردانی که بی‌نصیب از شادی و آزادی، خیلِ آوارگانِ بی‌آینده را شکل می‌دهند، آوارگانِ بی‌فردا.


1543299_584234271664676_258941126_n.jpg - 25.16 Kb

 

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 4 از 11