مفهوم و حق پناهندگی در گذر تاریخ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 21 مرداد 1392 ساعت 14:49

تاکید بر حق پناهندگی به معنای اذعان به نقض حقوق بشر است. در بیانیه حقوق بشر از پناهندگی به عنوان یک حق پایه‌ای یاد شده است. اما مبانی نظری حق پناهندگی چیست؟ رویکرد به مفهوم پناهندگی در تاریخ بشری چگونه بوده است؟

 

Read more

ادامه مطلب...
 
درخواست پناهندگی "عبدالرضا عامری"، "فعال سیاسی"، و بازیکن سابق فوتبال استان خوزستان از کشور دانمارک مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 21 مرداد 1392 ساعت 03:22

عبدالرضا عامری به سلامت از چنگ ماموران رژیم جمهوری اسلامی ایران گریخته و از کشور دانمارک درخواست پناهندگی سیاسی کرده است.

Read more

ادامه مطلب...
 
سرکوب شورش «پناهجویان ایرانی» در نائورو با کمک مردم محلی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 30 تیر 1392 ساعت 08:46

بنا بر گزارش‌ها، پناهجویان مستقر در اردوگاه پناهندگی جزیره نائورو «که بخش اعظم آنها ایرانی هستند» جمعه شب، بیست‌ و هشتم تیر، دست به شورش زده و ساختمان‌های اداری مرکز پناهندگی را به آتش کشیدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تعداد زیادی از مردم محلی برای خواباندن این شورش در حالی که «ساطور و لوله‌های فولادی» در دست داشتند به کمک نیروهای پلیس آمده‌اند.


Read more

 

ادامه مطلب...
 
كنوانسيون‌ مربوط‌ به‌ وضع‌ پناهندگان‌ /مصوب‌ 28 ژوئيه‌ 1951، ژنو(28) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 17 تیر 1392 ساعت 06:18

مقدمه‌

طرفهاي‌ معظم‌ متعاهد

نظر به‌ اينكه‌ منشور ملل‌ متحد و اعلاميه‌ جهاني‌ حقوق‌ بشر كه‌ در 10 دسامبر 1948 به‌ تصويب‌ مجمع‌ عمومي‌ رسيده‌ است‌ ـ اين‌ اصل‌ را مورد تأكيد قرار داده‌اند كه‌ كليه‌ افراد بشر بايد بدون‌ تبعيض‌ از حقوق‌ بشري‌ و آزاديهاي‌ اساسي‌ برخوردار گردند.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
نامه پناهجویان ایرانی متحصن در دهلی خطاب به عبدالکریم لاهیجی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 05 تیر 1392 ساعت 06:32

جناب آقای عبدالکریم لاهیجی، ریاست محترم فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر

با سلام

مستحضر هستید که آرش صادقی فعال دانشجویی در ۲۵ روز اعتصاب غذای خود در زندان انفرادی جمهوری اسلامی می دهد جان. پیشتر «افشین اسانلو» در میان بهت و اندوه ناظرین جان خود را در زندانهای رژیم از دست داد و یاد خود را جاودانه کرد.

Read more

ادامه مطلب...
 
جنایت در روز روشن ـ علی ناظر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 26 خرداد 1392 ساعت 12:55

پناهجویان وابسته به مجاهدین خلق ایران که برای بازاسکان به کشوری امن، پذیرفته بودند که موقتا و برای مدتی کوتاه، و تنها برای تعیین تکلیف پرونده حقوقی و سهولت انتقال به خارج از عراق، از اشرف به کمپ لیبرتی منتقل شوند، بار دیگر مورد حمله موشک قرار گرفته اند. این حمله که ساعاتی پیش رخ داده است، منجر به قتل 2 مجاهد خلق و تعداد بیشتری از پناهچویان شده است.

Read more

ادامه مطلب...
 
بیانیه دهمین روز تحصن پناهجویان در هند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 22 خرداد 1392 ساعت 16:22

 

پناهجویان معترض ضمن تاکید بر ادامه تحصن طبق بیانیه زیر خواهان پرسش فعالین حقوق بشر و انسانهای با وجدان از دلیل این رفتارهای دفتر کمیساریای عالی پناهندگان در دهلی با پناهندگان شدند .

 

Read more

ادامه مطلب...
 
پناهندگی صاحب بازوبند پهلوانی ایران به هلند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 19 اردیبهشت 1392 ساعت 19:27

مهدی رستم پور Read more

 

محمود محمدی، صاحب بازوبند پهلوانی بی‌وزن ایران، از کشور هلند درخواست پناهندگی کرد. او سال ۱۳۷۹ جوان‌ترین قهرمان در تاریخ مسابقات پهلوانی ایران شد و محمد خاتمی، رئیس جمهور وقت، طی مراسمی در مشهد بازوبند را دور بازویش بست.

این قهرمان کرجی عنوان نخست نوجوانان و جوانان ایران، مدال طلای فوق سنگین جام بین‌المللی ماراش و عنوان برتر جشنواره کشتی روغنی ترکیه را نیز در کارنامه دارد.

 

039f17ae-60c4-4558-9572-6dfe622ac480_w640_r1_s.jpg - 18.35 Kb

ادامه مطلب...
 
خانواده پناهندگان و معیارهای دوگانه حکومت اسلامی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 10 اردیبهشت 1392 ساعت 05:25

جامعه ایران در مواجهه با توتالیتاریسم و حاکم شدن فضای انسداد تجارب بسیاری را طی سه دهه اخیر پشت سر گذاشته است؛ از اعدام‌های فله‌ای و نسل کشی ۶۷ گرفته تا تجاوز به عنف مورد به مورد و‌ گاه جمعی و از اعدام کودکان گرفته تا بازداشت‌های یکباره اعضای خانواده فعالین سیاسی اپوزیسیون. بسیاری از این ضربات توسط نهادهای قضایی و امنیتی بر پیکره جامعه ایران وارد می‌شوند که بنا به اظهار قانون اساسی حکومت اسلامی هدفشان حفظ امنیت شهروندان بوده است و البته حفظ امنیت شهروندان، حفظ امنیت ملی و مقابله با فعالیت‌های ضد انقلاب همواره بهانه و دست آویزهای مناسب را در اختیار حکومت اسلامی قرار داده است تا به اشکال گوناگون بتوانند نقض حقوق بشر در ایران را توجیه کنند!

Read more

ادامه مطلب...
 
پناهندگی یک خبرنگار ورزشی در پی اتهام جاسوسی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 13 فروردین 1392 ساعت 15:21

مسیب سروندی روزنامه‌نگار و مفسر ورزشی پس از صدور قرار تامین و آزادی موقت از زندان اوین، از ایران خارج شده و درخواست پناهندگی کرده است.

 

این خبرنگار ورزشی به عنوان کارشناس با برنامه ورزش از نگاه ۲ و شبکه جام جم همکاری می‌کرد. سروندی همچنین مجری رادیو جوان بود. معاونت سردبیری روزنامه هدف و دبیر سرویس ورزشی سایت موج، در سوابق او دیده می‌شود.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
ختم رویاهای فاطمه دهقانی مدیسه / مرگ دلخراش یک زن جوان آبادانی در راه پناهندگی به استرالیا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 18 مرداد 1392 ساعت 08:12

چمدان کوچک آرزوهای شان را بسته بود، دست دخترکش را گرفته بود تا برود به سرزمینی که زندگی خوب، رویایی غیرقابل دسترس نباشد، واقعیتی باشد در دسترس همگان. فاطمه دهقانی مدیسه را می گویم...

فاطمه دهقانی مدیسه را می گویم، زن جوان سی و چند ساله ای که  بچه های مطبوعات آبادان او را خوب می شناختند، منشی ساده و تایپیست دفاتر مطبوعاتی این شهر.

Read more

ادامه مطلب...
 
نامه اعتراضی تعدادی از فعالین پناهندگان سیاسی ایرانی مقیم ترکیه به رئیس یو ان، بمنظور اعزام سریعتر به کشور امن سوم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 23 تیر 1392 ساعت 15:15

همانگونه که اطلاع دارید پروسه پناهندگی از طریق سازمان ملل متحد در ترکیه بعضا طولانی میشود و دوستان عزیز سیاسی و روزنامه نگار در طی این مدت با تحمل مشقت فراوان زندگی می گذرانند.
در همین راستا جمعی از دوستان تصمیم گرفتند طی مکاتبه ای از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ترکیه بخواهند که تعدادی از فعالان سیاسی را هر چه سریعتر به کشور امن منتقل نماید.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
درخواست پناهندگی «سیاوش ریحانی» از هلند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 06 تیر 1392 ساعت 08:37

 

«سیاوش ریحانی» به سلامت از چنگ ماموران رژیم جمهوری اسلامی ایران گریخته و از کشور هلند درخواست پناهندگی سیاسی کرده است.

و متهم به تبلیغ و اشاعه دیدگاه‌ها و باورهای کمونیستی از طریق اینترنت است. فعالیت‌های بشردوستانه در هنگام زلزله آذربایجان و فعالیت سیاسی همزمان با کنفرانس غیر متعهدها در تهران از جمله مواردی است که این کنشگر سیاسی و فعال جریانات کارگری را تحت تعقیب مامورین امنیتی قرار داده بود.

Read more

ادامه مطلب...
 
20 ژوئن، روز جهانی پناهندگی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 29 خرداد 1392 ساعت 11:12

روز ۲۰ ژوئن از سوی سازمان ملل، روز جهانی پناهندگی خوانده شد. امسال شصتمین سال تنظیم کنوانسیون پناهندگی سازمان ملل است. بر اساس گزارشی که کمیساریای عالی امورپناهندگان سازمان ملل UNHCR منتشرکرده شمار پناهجویان درسال گذشته ی میلادی بیش از ۴۳ میلیون نفربود که بیش از ۲۷ میلیون یا ۶۰درصد آنها درکشورخود به یافتن مکانی امن تر اقدام کرده بودند. حدود ۸۰ درصد پناهجویان که درجهان پراکنده اند در کشورهای فقیرتر سکونت دارند.


Read more

 

ادامه مطلب...
 
خانم فریبا یکی از پناهندگان معترض در دهلی در 12 مین روز تحصن مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 25 خرداد 1392 ساعت 06:39

یکی از معترضان به سیاستهای دفتر کمیساریای عالی امرو پناهندگان در هند ؛ خانم فریبا است که تحصیلاتی در مقطع دکترا دارند . وی که از ایالت جنوبی ماهاراشترا و از شهر پونا و با طی مسافتی طولانی به شهر دهلی آمده است , در دوازدهمین روز تحصن در مقابل این دفتر از مشکلات و امیدهای خود می گوید.

Read more

ادامه مطلب...
 
خود کشی پناهجو ایرانی "کیوان نظری" موسیقیدان جوان ایرانی در شهر دنیزلی ترکیه! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 11 خرداد 1392 ساعت 16:57

یک جوان ایرانی ۲۶ ساله به نام کیوان نظری ساکن در شهر دنیزلی ترکیه واقع در جنوب غربی ترکیه با باز کردن‌ کپسول گاز آشپزخانه خود کشی کرده و جسدش را ۵ روز بعد یافتند.

Read more

ادامه مطلب...
 
پديده مهاجرت اجباری بهاييان از ايران اسلامی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 17 اردیبهشت 1392 ساعت 06:29

کيان ثابتی Read more

بيشترين تعداد پناهندگان بهايی افرادی هستند که در ايران دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند. گروه بعدی، جوانان محروم از تحصيل بهايی هستند اين گروه نيز تعدادشان طی چهار سال گذشته به بالا‌ترين ميزان سال های اخير رسيده است. در بين پناهندگان بهايی افرادی هم هستند که به دليل حفظ جان، راهی ترکيه شده‌اند. گروه‌های ديگر پناهندگان بهايی شامل بيماران صعب العلاج، مادران و پدرانی که فرزندانشان در خارج از ايران زندگی می‌کنند، می‌شوند.


zendanian.bahaee.png - 65.83 Kb

ادامه مطلب...
 
تبعیدی کیست ـ زنده یاد غلام حسین ساعدی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 09 اردیبهشت 1392 ساعت 06:09

پاره ای واژه ها و کلمه ها را می بايست دائما نوشت! گاه و بيگاه يادآوری شان کرد! بر سر بازار و ميادين شهرها و روستاها جارشان زد!

بدون آنکه از تکرار و باز تکرارشان واهمه ای داشته باشيم يا احساس خستگی و خمودی نمائيم!

Read more

ادامه مطلب...
 
آیت‌الله هایی که فرزندان خود را به کشتن دادند ـ نویسنده: حجت شهاب ( پناهنده سیاسی) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 08 فروردین 1392 ساعت 08:38

حجت شهاب Read more

 

دل کندن از فرزند و قربانی کردن او برای بقای حاکمان، این پیام را به روشن ترین شکل ممکن به صاحبان قدرت می رساند که کمترین تردید درباره امکان اطمینان به او و سپردن مناصب کلیدی و حساس به وی وجود دارد.

Read more

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 5 از 11