بهاالدین مرادی، قهرمان سابق کشتی جام باشگاه‌های آسیا و مربی کشتی کُردستان، پناهنده آلمان شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار

 

فشارهای امنیتی مربی کشتی کُرد را مجبور به تقاضای پناهندگی از آلمان کرد

 

به گزارش آژانس کُردپا قهرمان سابق کشتی جام باشگاه‌های آسیا و مربی کشتی کُردستان به دلیل فشار نهادهای امنیتی مجبور به ترک ایران شد.

 

b.225.150.16777215.0.stories.eterazat.34122_138285299518715_100000117375574_410567_7455423_n.jpg - 7.19 Kb

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، بهاالدین مرادی ورزشکار ٣٦ ساله اهل شهر سقز به دلیل فشارهای بدون دلیل اداره اطلاعات شهر سقز و سنندج بالاجبار ایران را ترک کرد.

 

پیشتر این قهرمان ٩٦ کیلو کشتی فرهنگی ایران و مربی کشتی کُردستان به دلیل مخالفت با طرح "خصوصی‌سازی" باشگاه‌های ورزشی کُردستان تحت فشار نهادهای امنیتی قرار گرفته و چندین بار به اداره اطلاعات سقز و سنندج احضار شده بود.

 

بهاالدین مرادی در این رابطه پیشتر گفته بود: "خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی باعث می‌شود، جوانان در این مناطق که اکثرا با معضل بیکاری دست بە گریبانند و بعلت فقر و محرومیت امکان پرداخت شهریە ندارند و چون مواد مخدر در این مناطق بیداد می‌کند لذا ورزش راهیست برای جلوگیری از به دام افتادن جوانان کُرد و سایر مناطق محروم در توطئەهای نیروهای امنیتی جمهوری سلامی از جملە اعتیاد".

 

این قهرمان کشتی همچنین از شرکت در مسابقات جهانی یونان و نیویورک محروم شده بود.

 

مرادی فارغ‌التحصیل رشته مدیریت دولتی از دانشگاه پیام‌نور و سه دوره قهرمانی المپیاد دانشجویان ایران در وزن ١٢٠ کیلو کسب را کرده و مدتی مربی بخش ورزشی دانشگاه پیام‌نور کُردستان بوده است.

 

قهرمان کشتی ایران ١١ سال به عنوان کارمند قراردادی در شرکت نفت مشغول به کار و علی‌رغم اینکه تمام شرایط استخدام وی رسمی بوده، اما این شرکت همواره از استخدام رسمی وی امتناع و قرارداد کار این ورزشکار کُرد را تمدید کرده‌اند.

 

این ورزشکار کُرد هم‌اکنون در کشور آلمان ساکن و  ماە گذشتە، رسما از این کشور تقاضای پناهندگی کرده است.