بازداشت پناهجو ایرانی وبلاگ نویس، فعال سیاسی، علی آذری بالزی توسط پلیس سوئد و خطر دیپورت به ایران

dsc_00091.jpg - 11.79 Kb

دیروز مطلع شدیم که یک پناهجوی ایرانی به نام علی آذری بالزی توسط پلیس سوئد دستگیر و به بازداشتگاه در شهر jonköping منتقل و طبق قرار پلیس در روز بعد وی را به فروار منتقل کنند. این فعال سیاسی از جمله فعالینی بود در زمان اعتراضات پس از انتخابات 88 در شهرستان رشت دستگیر و مورد شکنجه قرار گرفت و خانواده وی با گذاشتن قرار وثیقه  وی را آزاد نموده و پس از رهائی از بند به اجبار مجبور به ترک وطن شد و در سپتامبر 2009 وارد خاک سوئد شد و تقاضای پناهندگی کرد علی از بدو ورود همچنان به فعالیت سیاسی ضد نظام جمهوری اسلامی ادامه داد و در چندین تظاهرات شرکت نموده از جمله شرکت در تظاهرات جهانی آزادی زندانیان سیاسی در 5 نوامبر http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Mb0kBtGVaic

 

dsc_00091.jpg - 11.79 Kb

 

به سازماندهی میشن فری ایران و برگزار کننده تظاهرات 12 فوریه در شهر jonköping  و چندین مورد دیگر و همچنین مصاحبه تلویزیونی با شبکه kbc آمریکا با سر کار خانوم محبوبی سرپرست کمپینآزادی زندانیان سیاسی http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V35nK00SRd0 .

 

علی آذری به دفعات از طرف عواملین رژیم ایران در سوئد مورد تهدید قرار گرفته است .

 

b.225.150.16777215.0.stories.fruit.zibish.jpg - 10.58 Kb

 

علی آذری نویسنده چند وبلاگ پربیننده میباشد http://aliazaribalsi.wordpress.com و http://aliazaribalsi.blogspot.com

 

وhttp://arian20news.wordpress.com و این وبلاگ توسط عواملین سایبری مسدود شده است http://aliazaribalsi.blogfa.com/ و با این شرحیات باز هم اداره مهاجرت

تصمیم به دیپورت وی به جهنم جمهوری اسلامی گرفته است.

 

قابل ذکر است 14 سال پیش پدر وی یکی از فعالین حزب کمونیست کاری در ایران بوده که به تیر خصم رژیم گرفتار و اعدام شد . طبق اطلاعات دقیق و موثق هفته گذشته منزل مسکونی مادرش را مصادره نموده و مادر وی اکنون در شهر دیگری پنهان شده و ممنوع الخروج شده است .

 

در اطلاع رسانی بعدی که به دو زبان منتشر میشود و از تمامی انسانهای آزاده و آزادی خواه و مدافعین حقوق بشر عاجزانه تقاضا داریم به کمک این فعال سیاسی بشتابید.

منبع خبر: misson free iran

 


 


 

دیدگاهتان را بنویسید