اولین مصاحبه «شقایق باپیری»، پس از ترک اردوی تیم ملی ایران هند بال ایران و پناهندگی در اسپانیا + فیلم مصاحبه

اگر از ما چک نگرفته بودند هیچ کس برنمی‌گشت

شقایق باپیری در مصاحبه‌ای اختصاصی با صدای آمریکا گفت که اگر از بازیکنان تیم چک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی برای وثیقه نگرفته بودند، هیچ یک از اعضای تیم به ایران برنمی‌گشتند.

خانم باپیری در نخستین مصاحبه پس از ترک اردوی تیم ملی هندبال ایران با اشاره به این که در ایران تفاوت زیادی بین زن و مرد است، به علی عمادی، خبرنگار اعزامی بخش فارسی صدای آمریکا به مسابقات قهرمانی هندبال زنان جهان در اسپانیا، گفت: «ما واقعا محدودیم. اگر فدراسیون از ما مبلغ یک میلیارد و پانصد هزار تومان نگرفته بود، مطمئن باشید هیچ کس بر نمی‌گشت.»

خانم گل هندبال ایران با نقل یک تجربه از محدودیت‌های حین مسابقه، گفت: «بازی اول مقنعه من را کشیدند، حالا نیافتاد، اما کشیدند. نمی‌دانید سرپرست با من چطوری رفتار کرد! سر من داد می‌زد!»

او با بیان این که «منکر این نمی‌شوم که در ایران اگر هم دوست نداشته باشیم، قبول کرده‌ایم که حجاب داشته باشیم»، گفت که نمی‌تواند بپذیرد چنین رفتارهایی با او بشود.

بیشتر بخوانید:

ایران اینترنشنال – شقایق باپیری، بازیکن تیم ملی هندبال زنان ایران، روز سه‌شنبه ۲۳ آذر ماه، هتل محل اقامت تیم را ترک کرد. باپیری از سال ۲۰۱۵ عضو‌ تیم ملی هندبال زنان ایران بوده است و در رقابت‌های قهرمانی جهان در اسپانیا یکی از بازیکنان باتجربه ایران به شمار می‌رفت.

403258_168534869924260_155309611246786_246906_274534480_n.jpg - 9.60 Kb
باپیری در ویدیویی که به صورت اختصاصی در اختیار ایران اینترنشنال قرار داده، ناپدید یا دزدیده شدن خود را تکذیب کرد و گفت: دلیلم برای پناهندگی داشتن آینده بهتر در ورزش و پیشرفت ورزشی بوده است. کل دوران زندگی را به دنبال ورزش بوده‌ام و هیج وقت به دنبال سیاست نبودم.

باپیری در ادامه گفت: امیدوارم زنان و دختران سرزمینم در ایران حق آزادی داشته باشند، کسی به آن‌ها زور نگوید و به عنوان جنس دوم به آن‌ها نگاه نکنند.