خود کشی پناهجو ایرانی "کیوان نظری" موسیقیدان جوان ایرانی در شهر دنیزلی ترکیه! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 11 خرداد 1392 ساعت 16:57

یک جوان ایرانی ۲۶ ساله به نام کیوان نظری ساکن در شهر دنیزلی ترکیه واقع در جنوب غربی ترکیه با باز کردن‌ کپسول گاز آشپزخانه خود کشی کرده و جسدش را ۵ روز بعد یافتند.

Read more

ادامه مطلب...
 
پناهندگی صاحب بازوبند پهلوانی ایران به هلند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 19 اردیبهشت 1392 ساعت 19:27

مهدی رستم پور Read more

 

محمود محمدی، صاحب بازوبند پهلوانی بی‌وزن ایران، از کشور هلند درخواست پناهندگی کرد. او سال ۱۳۷۹ جوان‌ترین قهرمان در تاریخ مسابقات پهلوانی ایران شد و محمد خاتمی، رئیس جمهور وقت، طی مراسمی در مشهد بازوبند را دور بازویش بست.

این قهرمان کرجی عنوان نخست نوجوانان و جوانان ایران، مدال طلای فوق سنگین جام بین‌المللی ماراش و عنوان برتر جشنواره کشتی روغنی ترکیه را نیز در کارنامه دارد.

 

039f17ae-60c4-4558-9572-6dfe622ac480_w640_r1_s.jpg - 18.35 Kb

ادامه مطلب...
 
خانواده پناهندگان و معیارهای دوگانه حکومت اسلامی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 10 اردیبهشت 1392 ساعت 05:25

جامعه ایران در مواجهه با توتالیتاریسم و حاکم شدن فضای انسداد تجارب بسیاری را طی سه دهه اخیر پشت سر گذاشته است؛ از اعدام‌های فله‌ای و نسل کشی ۶۷ گرفته تا تجاوز به عنف مورد به مورد و‌ گاه جمعی و از اعدام کودکان گرفته تا بازداشت‌های یکباره اعضای خانواده فعالین سیاسی اپوزیسیون. بسیاری از این ضربات توسط نهادهای قضایی و امنیتی بر پیکره جامعه ایران وارد می‌شوند که بنا به اظهار قانون اساسی حکومت اسلامی هدفشان حفظ امنیت شهروندان بوده است و البته حفظ امنیت شهروندان، حفظ امنیت ملی و مقابله با فعالیت‌های ضد انقلاب همواره بهانه و دست آویزهای مناسب را در اختیار حکومت اسلامی قرار داده است تا به اشکال گوناگون بتوانند نقض حقوق بشر در ایران را توجیه کنند!

Read more

ادامه مطلب...
 
پناهندگی یک خبرنگار ورزشی در پی اتهام جاسوسی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 13 فروردین 1392 ساعت 15:21

مسیب سروندی روزنامه‌نگار و مفسر ورزشی پس از صدور قرار تامین و آزادی موقت از زندان اوین، از ایران خارج شده و درخواست پناهندگی کرده است.

 

این خبرنگار ورزشی به عنوان کارشناس با برنامه ورزش از نگاه ۲ و شبکه جام جم همکاری می‌کرد. سروندی همچنین مجری رادیو جوان بود. معاونت سردبیری روزنامه هدف و دبیر سرویس ورزشی سایت موج، در سوابق او دیده می‌شود.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
مصاحبه با پناهجو "ترنس" فرشید عمادی" (شیوا دلدار) ـ بیشتر با مشکلات زندگی ترنس ها در ایران و حکومت جمهوری اسلامی آشنا شویم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 21 اسفند 1391 ساعت 13:15

مراد شیخی: لطفن خودتان را معرفی نماييد؟

 

شیوا دلدار: اسم من در اوراق شناسایی "فرشید عمادی" نوشته شده است، ولی از یک سال گذشته تصمیم گرفتم بر طبق خواست های جنسیت درونیم و احساسم زندگی کنم اسم "شیوا دلدار" را برای خودم انتخاب نمودم، و غیر از موارد اداری استفاده دیگری از نام مذکرسابقم نمی کنم.


Read more

ادامه مطلب...
 
فیلم مصاحبه "مینو همتی" با "میترا پورشجری" در ارتباط با وضعیت پدر وبلاگ نویس اسیر ( محمد رضا پور شجری) در زندان رژیم اسلامی و دلایل اصلی خروج او از ایران. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 13 اسفند 1391 ساعت 22:06

فیلم مصاحبه "مینو همتی" با "میترا پورشجری" در ارتباط با وضعیت پدر وبلاگ نویس اسیر ( محمد رضا پور شجری) در زندان رژیم اسلامی و دلایل اصلی خروج او از ایران .

Read more

ادامه مطلب...
 
يکی از «کارکنان سفارت ايران» به همراه خانواده اش از نروژ درخواست پناهندگی کرد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 05 اسفند 1391 ساعت 13:22

يک روزنامه نروژی خبر داده که يکی از کارکنان سفارت ایران در اسلو درخواست پناهندگی خود را تسليم مقام‌های اين کشور کرده است. روزنامه «داگبلادت» در شماره روز ۲۲ فوريه- چهارم اسفندماه- خود از این فرد به عنوان «ديپلمات» یاد کرده و گفته است که وی «برای چندين سال در سفارت ايران مشغول به کار بوده و در حال حاضر همراه با خانواده‌اش در مجلس ناشناس زندگی می‌کند.»


Read more

ادامه مطلب...
 
مصاحبه مراد شیخی مسئول سایت پناهندگان ایرانی با "میترا پور شجری" پناهجوی سیاسی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 19 بهمن 1391 ساعت 21:35

در ابتدا بصورت کوتاه خودتان را معرفی کنید؟


میترا پورشجری هستم. داراری مدرک لیسانس شیمی از دانشگاه دولتی مشهد. به دلیل دستگیری پدر وبلاگ نویسم ( وبلاگ سیاسی ) "محمد رضا پور شجری" ملقب به "سیامک مهر"، مجبور به گریختن از ایران شدم. که اگر اقدام به ترک کشور نمی کردم قطعن دستگیر و به اتهام های واهی مختلف  توسط قاضی های نا عادل و طرفدار حکومت، همچون بابای بی گناهم به مجازات سالها زندان محکوم می گردیدم.


Read more

 

ادامه مطلب...
 
پناهنده شدن محسن غفار ملی‌پوش سه رشته ورزشی جودو، کوراش و جوجیتسو و عضو تیم ملی جودوی ایران در کشور آلمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 12 بهمن 1391 ساعت 13:01

محسن غفار ملی‌پوش سه رشته ورزشی جودو، کوراش و جوجیتسو و عضو تیم ملی جودوی ایران در بازی‌های آسیایی۲۰۱۰ گوانگجو، به تازگی از کشور آلمان درخواست پناهندگی کرده است.

غفار از رده سنی نوجوانان عضو تیم ملی جودو بوده است. او سال گذشته در مسابقات جهانی جوجیتسو در کلمبیا مدال برنز وزن ۷۰ کیلوگرم را برای ایران کسب کرد.

Read more

ادامه مطلب...
 
چرا نخبگان ايرانی مهاجرت می ‌كنند؟ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 28 آذر 1391 ساعت 13:35

ديروز روز جهاني مهاجرت بود. هجدهم دسامبر، به ميليون‌ها نفر از سراسر دنيا اختصاص داده شده است که کشور خود را به اميد زندگي بهتر در کشوري جديد، ترک کرده اند. بررسي پژوهش‌هاي دانشگاهي در داخل از کشور نشان مي‌دهد، 20 درصد پزشکان ايراني در آمريکا مشغول به کار هستند. در ايران اما مهاجرت يکي از مسايلي است که گرچه از سوي برخي مسئولان ناديده گرفته مي‌شود اما آمار‌هاي موجود در پژوهش‌هاي دانشگاهي کشور و مراکز بين‌المللي همچون صندوق بين‌المللي پول نشان مي‌دهد، مهاجرت در بين ايرانيان جدي است. از طرف ديگر گروهي از مسئولان و ناظران اجتماعي در کشور معتقدند، مهاجرت نخبگان داراي جنبه‌هاي مثبت و در نوع تاثير گذاري در کشور است، به طوريکه پيش از اين محمد حسن دوگاني عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس و رئيس کميته جلوگيري از مهاجرت نخبه گان در مجلس هشتم عنوان کرده بود:”ما مباحث مطرح شده درباره ميزان متخصصان ايراني در خارج از کشور را فرار مغزها نمي‌دانيم. اين مهاجرت نخبه گان است. به گزارش خبرآنلاين تعدادي از دانشجويان خوب ايراني که براي ادامه تحصيل به خارج از کشور مي‌روند، فرصتهاي تحصيل بهتري را در کشورهاي ديگر مي‌يابند و براي آن، ممکن است به کشور بازنگردند. البته بسياري نيز به زودي پس از فارغ التحصيلي به کشور برمي گردند. به طور مثال، شخصا با تعدادي از دانش آموزاني که رتبه‌هاي برتر در المپيادهاي بين‌المللي داشته اند، برخورد کرده ام که پس از تحصيل در بهترين دانشگاه‌هاي اروپا به ايران بازگشته اند."

 

Read more

 

ادامه مطلب...
 
پديده مهاجرت اجباری بهاييان از ايران اسلامی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 17 اردیبهشت 1392 ساعت 06:29

کيان ثابتی Read more

بيشترين تعداد پناهندگان بهايی افرادی هستند که در ايران دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند. گروه بعدی، جوانان محروم از تحصيل بهايی هستند اين گروه نيز تعدادشان طی چهار سال گذشته به بالا‌ترين ميزان سال های اخير رسيده است. در بين پناهندگان بهايی افرادی هم هستند که به دليل حفظ جان، راهی ترکيه شده‌اند. گروه‌های ديگر پناهندگان بهايی شامل بيماران صعب العلاج، مادران و پدرانی که فرزندانشان در خارج از ايران زندگی می‌کنند، می‌شوند.


zendanian.bahaee.png - 65.83 Kb

ادامه مطلب...
 
تبعیدی کیست ـ زنده یاد غلام حسین ساعدی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 09 اردیبهشت 1392 ساعت 06:09

پاره ای واژه ها و کلمه ها را می بايست دائما نوشت! گاه و بيگاه يادآوری شان کرد! بر سر بازار و ميادين شهرها و روستاها جارشان زد!

بدون آنکه از تکرار و باز تکرارشان واهمه ای داشته باشيم يا احساس خستگی و خمودی نمائيم!

Read more

ادامه مطلب...
 
آیت‌الله هایی که فرزندان خود را به کشتن دادند ـ نویسنده: حجت شهاب ( پناهنده سیاسی) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 08 فروردین 1392 ساعت 08:38

حجت شهاب Read more

 

دل کندن از فرزند و قربانی کردن او برای بقای حاکمان، این پیام را به روشن ترین شکل ممکن به صاحبان قدرت می رساند که کمترین تردید درباره امکان اطمینان به او و سپردن مناصب کلیدی و حساس به وی وجود دارد.

Read more

ادامه مطلب...
 
خودکشی حامد سمیعی پناهجوی ۲۸ ساله ایرانی پناهجوی ایرانی در کمپ پناهندگی شهر هوف آلمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 20 اسفند 1391 ساعت 08:26

 

به گفته دو پناهجوی ایرانی در کمپ پناهندگی شهر هوف آلمان، حامد سمیعی پناهجوی ۲۸ ساله ایرانی، به دلیل "افسردگی شدید ناشی از بلاتکلیفی" شامگاه پنج‌شنبه ۱۷ اسفند با خوردن بیش از ۷۰ قرص خودکشی کرده است.

به گفته دو پناهجوی ایرانی، حامد سمیعی ۲۸ ساله که از بیست ماه پیش به آلمان آمده و درخواست پناهندگی داده بود، شامگاه پنج‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ (۷ مارس ۲۰۱۳)، به دلیل "افسردگی ناشی از بلاتکلیفی و فشارهای ناشی از وضعیت پناهندگی"، در کمپ پناهندگی شهر هوف واقع در ایالت بایرن آلمان با خوردن بیش از ۷۰ قرص خودکشی کرده است.

Read more

ادامه مطلب...
 
بوکسورها در کمپ پناهندگان؛ رييس فدراسيون در حال نصب ضريح ـ مهدی رستم پور مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 08 اسفند 1391 ساعت 22:17

رييس فدراسيون بوکس ايران با دعوت مسؤلان اجرايی عمليات نصب ضريح عتبات عاليات، به عراق سفر کرده. احمد ناطق‌نوری قرار است در اجرای عمليات نصب ششمين ضريح امام سوم شيعيان که در مرحله نهايی قرار دارد، مشارکت کند. ناطق‌نوری رکورددار طول رياست در فدراسيون‌های ورزشی است و در ۲۳ سال اخير اين مسئوليت را برعهده داشته.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
دلایل گریختن پناهجوی سیاسی "مجید سبک خیز" از ایران مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 24 بهمن 1391 ساعت 11:55

مجید سبک خیز

من مجید سبک خیز متولد ۱۹۷۷/۰۸/۲۲ تهران ایران هستم . حدودا  ۱سال هست که در کشور آلمان اعلام پناهندگی کردم و درشهر کیل زندگی‌ می‌کنم .متاسفانه بعد از اعلام پناهندگی با دریافت جواب منفی‌ روبرو شدم،و در شهر کوچکی بدون حمایت اجتماعی و پزشکی‌ زندگی‌ می‌کنم و وضعیت بسیار اسفباری را تجربه می‌کنم. بعد از اعلام نتیجه انتخابات ننگین رژیم ضد انسانی‌ جمهوری اسلامی من هم مثل هموطنانم در خیابانهای تهران دست به تظاهرات گسترده‌ای زدیم و چند هفته‌ای نیز فعالیتهای زیادی بر عیله رژیم جمهوری اسلامی انجام دادیم. از جمله کمک به مجروحان و انتقال زخمیها به خانه‌های اطراف محل تظاهرات، شعار نویسی بر علیه رژیم حاکم ( زنده باد تغیر حکومت )، و همینطور درگیری با مامورانی که قصد داشتند دختران جوان و معترض به کودتای انتخابات 22 خرداد سال 1388 را بازداشت کنند.

Read more

ادامه مطلب...
 
به یاد وبلاگ نویس زندانی سیاسی "محمد رضا پور شجری" معروف به (سیامک مهر) و نامه او به دخترش "میترا پور شجری" مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 15 بهمن 1391 ساعت 14:05

میترا پور شجری، فرزند وبلاگ نویس زندانی سیاسی "محمد رضا پور شجری" معروف به (سیامک  مهر) چند وقتی است که ناگزیر به ترک ایران گردید. او نیز به دلیل افشاگری های مرتب بر علیه وضعیت سخت شرایط زندگی پدر، و  دیگر زندانیان سیاسی، مورد تهدید، دستگیری، و زندان شدن قرار گرفته بود. و هم اکنون چند ماهی است که "میترا پور شجری" به عنوان پناهجوی سیاسی ساکن کشور سوئد می باشد.

Read more

ادامه مطلب...
 
حجت شهاب: دلایل سرکوب سازمان یافته دراویش در سالهای اخیر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 15 دی 1391 ساعت 08:47

 

• دروایش گنابادی از اقلیت‌های دینی در ایران هستند که همواره از سوی نهادهای امنیتی زیر فشار قرار گرفته‌اند. نخستین بار که اخبار سرکوب دروایش گنابادی به رسانه‌ها راه یافت، سال ۱۳۸۴ بود که حسینیه شریعت این دروایش در قم مورد حمله قرار گرفت و تخریب شد. در ادامه حمله سازمان یافته به دراویش ایران، حسینه و اماکن مذهبی آنان در شهرستان‌های دیگر نیز مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفت و یک سال بعد، "نور علی تابنده" قطب دروایش گنابادی به اجبار از محل سکونت خود در بیدخت گناباد تبعید شد.

 

Read more

ادامه مطلب...
 
مراد شیخی: پناهجویان ایرانی ، پناهندگی حق مسلم شماست! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 17 تیر 1389 ساعت 08:20

 

مراد شیخی: Read more ( نوشته کوتاه مربوط به حدودا 3 سال گذشته است)

وضعیت زندگی مردم ایران روز بروز سخت تر می گردد و هیچ امیدی به بهبود اوضاع هم نمیرود! سرکوبگریهای اوباشان رژیم جمهوری اسلامی شدت بیشتری به خود گرفته، زندانها پر از زندانیان آزادیخواست، کارگران ایرانی در ابعاد میلیونی بیکارند، اعتیاد بیداد میکند، گرانی، تورم، مردم را به ستوه آورده است.

41413_1272566502_6949_n.jpg - 6.52 Kb

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 6 از 11