مراد شیخی، مسئول سایت پناهنگان ایرانی: جان خسرو حیدری و دیگر پناهندگان سیاسی مقیم کشور آذربایجان در خطر جدی قرار دارد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
مقالات


Read more

Read more مراد شیخی:


بعد از قتل روزنامه نگار آذری "رافق تقی"" به امر وفتوا و شادی مرتجعان و فرستادن پیام تبریک " پیام فرزند آیت الله لنکرانی به مناسبت قتل سلمان رشدی آذربایجان" مسئولین کشور آذربایجان نسبت به این رفتار دخالتگرانه و تروریستی در خاک آذربایجان واکنش نشان داده باعث اخراج مسئول بخش آذری تلوزیون سحر ایران و دستگیری تعدادی  ار عوامل تند رو اسلام گرا انجامید. و به همین دلیل نیز روابط دیپلماتیک میان دولت ایران و آذربایجان به شدت تیره وتار شد. و سران رژیم جمهوری اسلامی وقتی که دیدند دنیای انسانی  رفتار تروریستی مزدورانشان را محکوم کرده اند، ناچارا وادار به موضع گیری های خصمانه بر علیه دولت آذربایجان شدند، و مثل همیشه با بیشرمی  تمام و  به  این بهانه که شما به مخالفین ما ( منظور پناهندگانیست که ناچارا از جهنم جمهوری اسلامی گریخته اند)برای براندازی رژیم کمک میکنید، و همچنین در مجلس فرمایشی شان مسئله قرار داد ترکمانچای را مطرح نمودند، و اینکه آذربایجان خاک ایران است...* که بعدا نیز سخنان بی مورد و سخیف اجیر شدگان سرکوبگر رژیم باعث موضع گیری تند دولت آذربایجان و عناصر تندرو ملیت پرست ترک را گردید.دعوای سیاسی ایران همراه با شانتاژ کردن مبنی بر اینکه شما به عناصر مجاهدین وپژاک پناهندگی داده اید در صدد رفع اتهام پرده پوشی از جنایت در ترور یک منتقد اسلامی را داشته است. که منظور دقیقشان اشاره به پناهندگان سیاسی همچون خسرو حیدری و دیگر پناهنده های نزدیک به او ست. که البته خسرو در ادامه این مسئله و در واکنشی فوری و در طی یک اطلاعیه رسمی اعلان کرد که هم وطنان و دوستان مبارز و آزاده دولت ضد بشری ایران و رسانه های متعلق به او مدت 3 روز است که به صورت مداوم و با اعلام اخبار کذب در مورد پناهندگان وپناهجویان ایرانی در کشور آذربایجان شروع به تحریکات و حرکاتی مشکوک نموده اند، که با اتهامات واهی به عناوین سیاسی مانند مجاهدین - پژاک- کمونیست، ضد دین خطاب می نمایند. که این جانب خسرو حیدری یکی از این افرادی هستم که مورد هجوم مدیایی وتبلیغاتی این رژیم جنایتکار قرار گرفته ام. آنها من وخانواده ام را به صورت  آشکار در مقابل احزاب تند رو اسلام گرا و ملیت پرست ترک قرار داده اند.با احترام به تمامی احراب مخالف رژیم ضد بشری ایران و با استناد به اینکه بنده عضو یا طرف دار هیچکدام از این احزاب نامبرده نبوده ام و فعالیت سیاسی بنده معلوم ومشخص است، این حرکت مضحک و بی شرمانه دولت ایران را که در مجلس و در تاریخ 28-29 آذر ماه برای تحویل یا اخراج پناهندگان و پناهجویانی که از مظالم این رژیم گریخته اند را با درفشار گذاشتن دولت آذربایجان میخواهد به مرحله اجرا دربیاورد را به اطلاع عموم میرسانم. و این حرکت شر اور ضد انسانی، و مخالف با تمام معاهدات و کنوانسیون های دفاع از حقوق پناهندگان را محکوم می نمایم و از شما هموطنان عزیز خواهشمندیم که در رسوایی هر چه بیشتر رژیم ما را یاری نمائید. "با احترام فراوان خسرو حیدری"


و همچنین نیز در ادامه این دعوای ساختگی توسط سران تروریست رژیم جمهوری ضد ایرانی و دشمن ایرانیان عزیز،  از مسئولین کشور آذربایجان خواسته اند که پناهندگان سیاسی را تحویل آنها دهند، و یا از کشورشان اخراج نمایند!


b.225.150.16777215.0.stories.logo.teroor-4-.jpg - 5.98 Kb


که این مطلب بخوبی در سایت آرا نیوز رژیم جمهوری اسلامی (اقدام مجلس در پی اقدامات ضدایرانی جمهوری آذربایجان؛طرح نمایندگان آذربایجان ایران برای بازنگری در قرار داد ترکمنچای آماده شد)* آمده است.

"به گزارش آران نیوز ، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تکاپوی ضد ایرانی کشورجمهوری آذربایجان و تلاش مسئولان این کشور برای پناه دادن به گروه‌های منافقین و ضد انقلاب اظهار داشت: نمایندگان آذربایجان اعم از اردبیل، تبریز و ارومیه طرحی را آماده کردند که به موجب آن در صورتی که مسئولان جمهوری آذربایجان به منافقین و ضد انقلاب پناه بدهند مجلس شورای اسلامی بازنگری در قرار داد ترکمنچای را کلید می‌زند" **


b.200.193.16777215.0content.multithumb.thumbs.b.200.193.16777215.0content.multithumb.thumbs.b.200.193.16777215.0content.multithumb.thumbs.b.200.193.16777215.0.stories.eterazat.jomhoorieslami.jpg - 8.63 Kb


وزیر امور خارجه رژیم با جمعی دیگر از نمایندگان در مجلس روی این مسئله تاکید داشته اند و همین امر باعث آن گردیده است که  یک مرتبه نیز دولت آذربایجان عقب نشینی کند و به  55 کیسی  را در سال های گذشته مورد قبوقرار داده بود را  بار دیگر خواهان باز بینی مجدد تحویل دادگاه شهر باکو دهد. که تا همین لحظه 10 نفر از آنان که قبولی دریافت کرده بودند، ردی گرفته اند! و با توجه به این شرایط اضطراری که بوجود آمده است احتمال بازنگری و ردی دیگر قبول شدگان نیز می رود.


واقعیت تلخ ترور  روشنفکر و منتقد اسلام سیاسی رفیق تقی باعث شده است که هم اکنون خانواده های بیدفاع و پناهنده سیاسی ایران قربانی رفتار های تروریستی و عقب نشینی دولت آذربایجان قرار بگیرند. و  مخصوصاجان و موقعیت زندگی خسرو حیدری وخانواده اش، ودیگر پناهندگان سیاسی مقیم آذربایجان در معرض خطر جدی باشد. رامین مهمانپرست وزیر امور خارجه رزیم و دیگر مزدوران رژیم در یک ادعای دروغین که کار همیشگی آنها است گفته اند، که در واقع این شما هستید که تروریست ها  و دشمنان نظام اسلامی را به ان کشور  پناه داده اید!!!


و در این راستا چماقداران رژیم همان هاي که دستشان به خون هزاران هزار جوان بیگناه ایرانی آغشته شده است، به خودشان اجازه داده اند که به شخصیت شریف ترین، آزادیخواه ترین ایرانیانی که بدلیل ترس  از دستگیری، شکنجه، زندان، اعدام، مجبور به فرار  از کشور عزیزشان  شده اند، تهمت هاي از قبیل  تروریست بودن روا دارند!  که در واقع هدفشان از این اتهام های جعلی و ساختگی این است که بتوانند اقدام تروریستی مزدورانشان مبنی بر  قتل  رافق تقی  را پرده پوشی نمایند، و متاسفانه هم در این راه به سراغ اذیت و آزار و نا امن کردن زندگی پناهندگان شریف ایرانی رفته اند.


و دراین ارتباط سازمان پناهندگان ایرانی قویا اعلام میدارد که دولت آذربایجان، و دفتر پناهندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد آذربایجان مسئول حفظ و جان وامنیت همه پناهندگان ایرانی ساکن آن کشور است. و  قویا ازدولت و  مسئولین آن سازمان  میخواهد که هر چه زودتر پناهندگان قبولی ایرانی را به کشوری امن انتقال دهند. در غیر اینصورت مسئول تمام اتفاقات ناگواری که جان و زندگی پناهندگان را تهدید میکند، خودشان هستند.


مراد شیخی

مسئول سایت پناهندگان ایرانی

پنجشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۰

21.12.2011*خبرگزاری آران

اقدام مجلس در پی اقدامات ضدایرانی جمهوری آذربایجان؛طرح نمایندگان آذربایجان ایران برای بازنگری در قرار داد ترکمنچای آماده شد

خبرگزاری آران / سرویس ایران

به گزارش آران نیوز ، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تکاپوی ضد ایرانی کشورجمهوری آذربایجان و تلاش مسئولان این کشور برای پناه دادن به گروه‌های منافقین و ضد انقلاب اظهار داشت: نمایندگان آذربایجان اعم از اردبیل، تبریز و ارومیه طرحی را آماده کردند که به موجب آن در صورتی که مسئولان جمهوری آذربایجان به منافقین و ضد انقلاب پناه بدهند مجلس شورای اسلامی بازنگری در قرار داد ترکمنچای را کلید می‌زند.

وی با بیان اینکه آذربایجان ایران در مقابل هر اقدام ضد انقلابی و ضد ایرانی مقاومت می‌کند افزود: آذربایجان چند سال است که مستقل شده و اگر در قوانین باز نگری کنید خاک آذربایجان متعلق به ایران اسلامی است اما اینکه سکوت کرده‌اید به خاطر مردم مسلمان جمهوری آذربایجان است.

قاضی‌پور همچنین گفت: اگر مسئولان جمهوری آذربایجان در پازل صهیونیست‌ها بازی کنند و علیه ملت ایران توطئه چینی کنند قطعا نمایندگان آذری زبان مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از تمامی ملت ایران طرح بازنگری در قرار داد ترکمنچای را در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار خواهند داد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آذربایجان و آذری زبانان یک ذره از خاک ایران اسلامی را با تمام دنیا عوض نمی‌کنند گفت: پاسخی که آذری‌زبانان ایران اسلامی به توطئه‌های مسئولان آذربایجان خواهند داد قابل پیش بینی نخواهد بود لذا توصیه می‌کنیم مسئولان جمهوری آذربایجان حرمت خود را نگه دارند و بیش از این در توطئه‌های ضد ایرانی و اسلامی نقش آفرینی نکنند.


http://www.arannews.ir/fa/news/27379.aspx
** پیام فرزند آیت الله لنکرانی به مناسبت قتل سلمان رشدی آذربایجان

به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی  درپی به قتل رسیدن سلمان رشدی جمهوری آذربایجان (رافق تقی)، آیت‌الله حاج شیخ محمد جواد فاضل لنکرانی طی پیامی به مردم این جمهوری اعلام کرد: "دشمنان اسلام بدانند که مسلمانان آزاده و جوانان غیرتمند اجازه نخواهند داد توطئه‌های شوم استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل در اهانت به مقدسات اسلام عملی گردد و عناصر خودباخته و دین‌فروش را به سزای اعمال ننگین خواهند رساند." وی در این پیام افزود: "یاد و خاطره مرجع والامقام و فقید شیعه، حضرت آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی را که فتوای مهدورالدم بودن این ملحد و مرتد را صادر فرمودند، گرامی داشته و علو درجات ایشان را از خداوند بزرگ خواستارم." رافق تقی، عضو اخراجی اتحادیه نویسندگان جمهوری آذربایجان که به پیامبر اکرم اهانت کرده بود هفته گذشته توسط فردی ناشناس به قتل رسید.


http://soroushnews.ir/newsF-457.htmlمراد شیخی: چرا خسرو حیدری، علی اکبر نیک سیرت و گشتاسب شاهی، پناهدگان ایرانی مقیم کشور آذربایجان، وادار به اعتصاب غذا شده اند؟

http://www.panahandegan.com/index.php?option=com_content&view=article&id=85:1390-02-14-17-32-29&catid=16:1389-03-19-14-49-14&Itemid=29