فدراسیون جهانی جودو: کشور آلمان درخواست پناهندگی «سعید ملایی» جودو کار تیم ملی ایران را پذیرفت + عکس ملائی و همسرش در آلمان

فدراسیون بین‌المللی جودو روز شنبه اعلام کرد که دولت آلمان با پناهندگی سعید ملایی، از قهرمانان ایرانی این ورزش موافقت کرده است.

در متنی که در وب سایت این فدراسیون منتشر شده آمده است که این موضوع در نامه‌ای از سوی اداره مهاجرت و پناهندگان آلمان به آقای ملایی اعلام شده است.

به گزارش کردانه،  سعید ملایی در واکنش به خبر گفت: “من بسیار خوشحالم و می‌خواهم که از صمیم قلب از همه کسانی که در این دوران دشوار به من کمک کردند، تشکر کنم. من حالا می‌توانم کاملا بر روی جودو تمرکز کنم و خود را برای رقابت‌های بعدی فدراسیون جهانی جودو و المپیک آماده کنم.”

آقای ملایی همچنان برای شرکت در مسابقات المپیک سال ۲۰۲۰ به امتیاز کافی نیاز دارد. او برای به دست آوردن این امتیازات باید در رقابت‌های بین‌المللی جودو شرکت کند.

لحظات دردناک پس از شکست عمدی سعید ملایی که به فرمان وزارت اطلاعات و ایادی حکومتی مجبور به اینکار شد.

فدراسیون جهانی جودو تاکید کرده که هنوز کارهای اداری مورد نیاز برای آقای ملایی انجام نشده و او برای شرکت در رقابت‌های پیش‌نیاز المپیک، به مدارک مسافرت نیاز دارد.

داعشی صفت ها و تروریست های رژیم اسلامی، چماقداران، جنگ طلبان و گماشتگان دزد و فاسدین… در حال آتش زدن پرچم کشورهای آمریکا و اسرائیل. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و امریکاست.

این فدراسیون در عین حال تاکید کرده که “خانواده جودو به حمایت از همه ورزشکاران در سراسر دنیا ادامه می‌دهد و امیدوار است که سعید ملایی را هر چه زودتر بر روی تاتامی ببیند.”

سعید ملایی یکی از ورزشکاران ایرانی و از قهرمانان جهانی جودو است که در اعتراض به سیاست ممنوعیت رقابت با ورزشکاران اسرائیلی، حاضر نشد به ایران بازگردد.

فدراسیون‌های ورزشی ایران به شکل رسمی تایید نمی‌کنند که ورزشکاران ایرانی اجازه ندارند با اسرائیلی‌ها وارد رقابت شوند.

نظرات مخاطبان در مورد ملایی

اما در عین حال همواره در رشته‌های مختلف ورزشی، هر بار که یک ایرانی با یک اسرائیلی روبه‌رو می‌شود، طرف ایرانی به دلایل مختلف (از جمله بیماری) از رقابت سرباز می‌زند.

اعتراض‌ها و خطر محرومیت بین‌المللی موجب شده تا در مواردی، ورزشکاران ایرانی، پیش از رسیدن به مرحله‌ای که باید با ورزشکار اسرائیلی روبه‌رو شوند، رقابتی را ببازند تا ناچار نشوند از رقابت با اسرائیلی‌ها خودداری کنند.

این موضوع با اعتراض‌های بسیاری در میان ورزشکاران و شبکه‌های اجتماعی همراه بوده است.

فدراسیون جهانی جودو نیز ایران را به همین دلیل از هرگونه فعالیت بین‌المللی رشته جودو محروم شده است.